Güney Afrika Üniversitesi, Blockchain Tabanlı Sertifikalar Verecek

GÜNEY AFRİKA
Abone Ol 

Bir Güney Afrika üniversitesi, bu yıldan itibaren öğrenim kurumundan mezun olan öğrencilere blok zinciri tabanlı sertifikalar vereceğini söyledi. Üniversite yöneticileri, blok zinciri tabanlı bir sertifika sisteminin dolandırıcılığı önlemeye yardımcı olacağını ve sahte belge üretimini sonlandıracağını savundu. Güney Afrika Üniversitesi, Blockchain Tabanlı Sertifikalar Verecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Güney Afrika Üniversitesi, Blockchain Tabanlı Sertifikalar Verecek

Johannesburg Üniversitesi, bu yıldan itibaren mezunlarına blockchain tabanlı sertifikalar vereceğini söyledi. Rapora göre, üniversite tarafından verilen her yeterlilik belgesinin, orijinalliğini doğrulamak için kullanılacak bir QR kodu olacak.

Mybroadband raporunda açıklandığı gibi , üniversite, UJ tarafından verilen sertifikaların sahtekarlığını ve sahteciliğini önleme girişiminin bir parçası olarak blok zinciri tabanlı sertifika sistemini benimsiyor.

Önerilen Makaleler

Güney Afrika Üniversitenin merkezi akademik yönetim kıdemli direktörü Tinus van Zyl, blok zinciri tabanlı sistemin neden UJ’nin bir süre önce tanıttığı dijital sertifika sisteminden bir gelişme olduğunu açıklayan raporda alıntılanmıştır.

Ayrıca, blok zinciri tabanlı sistemi kullanmak, potansiyel işverenlerin ve üçüncü tarafların artık bir mezunun sertifikasını doğrulayabileceği anlamına geliyor.

Van Zyl, “Halk artık UJ mezunları için verilen nitelikleri Üniversite ile iletişime geçmek zorunda kalmadan veya bir doğrulama kurumundan geçmek zorunda kalmadan, sadece sertifikadaki QR kodunu tarayarak ve en iyisi ücretsiz olarak doğrulayabiliyor.” belirtilmiş.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.