Gelir İdaresi, Kripto Varlıklarına El Koyma Hakkını Aldı!

arjantin gelir idaresi

Arjantin Gelir İdaresi (AFIP), dijital hesaplardaki fonlara el konulması için bir dava kazandı ve şimdi düzenleyici dijital hesapları engelleyebilecek ve vergi mükelleflerinin kripto varlıklarına el koyabilecek. Arjantin Gelir İdaresi, Kripto Varlıklarına El Koyma Hakkını Aldı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! 

Arjantin Gelir İdaresi, Kripto Varlıklarına El Koyma Hakkını Aldı!

Buenos Aires eyaleti, Mar del Plata şehrinin Federal Odasındaki Temyiz Mahkemesi, AFIP’nin vergi ödemelerini ve yasal masrafları ödemesi nedeniyle hesaplara haciz koymasına ve devlet kripto varlıklarına el koymasına izin verdi.

Böylece, yetkililerin benzer müsadereler için yerleşik kolluk uygulamasını kullanmasına izin veren bir yargı emsali oluşturuldu. “Yeni teknolojiler vergilerden kaçınmanın bir yolu olmamalıdır. Nüfusun dijital hesapların ve varlıkların kullanımı yoluyla artan ekonomik ve finansal faaliyeti, mahkemenin yasaları mevcut koşullara göre yeniden yorumlamasını gerektiriyor ”dedi.

Önerilen Makaleler

Daha önce, devlet daireleri banka hesapları, üçüncü şahıslardan alınan borçlar ve kayıtlı taşınır veya taşınmaz mallar üzerinde ihtiyati tedbir kararı verebilirdi. Bakanlığın hesapları bloke etme ve müsadere konusundaki yeni stratejisi şimdiden uygulamaya konuldu.

Böylece, AFIP, düzenleyicinin kripto para cüzdanlarının bloke edilmesini talep edeceği 9.800 vergi mükellefinden oluşan bir grup belirledi. Böylece ajans, bu vergi mükelleflerinden yaklaşık 24 milyar dolar tahsil etmeyi planlıyor.

Nisan ayında, Buenos Aires Belediye Başkanı Horacio Rodriguez Larreta, şehir yönetimini düzene sokmanın yeni yolları üzerine bir tartışma sırasında, şehir sakinlerinin bitcoin cinsinden vergi ödemelerine izin vermeyi önerdi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.