FTX’in Çöküşü, SEC’in Beceriksiz Düzenlemesinin Sonucudur

Tom Emmer
Abone Ol 

ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, FTX kripto para birimi değişiminin çöküşünün kripto endüstrisinin başarısızlığı değil, merkezi finans ve başarısız SEC politikası olduğunu ifadelerini kullandı. FTX’in çöküşü, SEC’in beceriksiz düzenlemesinin bir sonucudur”

Tom Emmer FTX’in Çöküşü, SEC’in Beceriksiz Düzenlemesinin Sonucudur!

Cumhuriyetçi Tom Emmer, iddiaya göre Mart ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ile FTX’e özel yasal muamele verilmesi konusunda görüştüğü söylentilerinden bahsetti.

Emmer, Bankman-Fried’in ayrıca Kongre aracılığıyla özel bir rejim tasarısı için bastırdığını da sözlerine ekledi. Kongre üyesi, konuyu bir grup başka politikacıyla birlikte araştırdığını söyledi. Birçok insanın milyonlarca birikimini kaybettiği noktaya nasıl gelindiğini öğrenmek niyetindeler.

Kongre üyesi, düzenleyicinin ilgilenmesi gereken şeyin tam olarak bu olduğunu vurguladı. Emmer’a göre SEC, diğer endüstri katılımcıları ile perde arkasında çalışırken kripto alanında iyi katılımcıların peşine düşmeye daha istekli.

“Gary Gensler ve SEC’in neden işlerini yapmadıklarının temeline inmemiz gerekiyor. Gensler, kripto para birimi borç verenleri Celsius Network ve Voyager Digital’in iflasıyla uğraşmak için ortalıkta yoktu. Mayıs ayında proje başarısız olunca Terra ile hiçbir şey yapmadı. FTX hakkında bir şeyler yapılması gerektiğinde Gensler yoktu. Emmer, SEC’in kötü adamlarla baş etmekte başarısız olduğu görülüyor, tam olarak yapması gereken de bu”ifadelerini kullandı.

SEC’i kripto para birimlerinin önyargılı düzenlemesi için eleştiren tek kişi Tom Emmer değil. Örneğin Shark Tank yıldızı ve Dallas Mavericks basketbol kulübü sahibi Mark Cuban, ajansı kripto para birimleri için net düzenlemeler olmamasına rağmen kripto endüstrisini zorla düzenlemekle suçladı . Ripple avukatı Stuart Alderoty ayrıca SEC’in tüm kripto para piyasasının kontrolünü ele geçirmeye çalıştığına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.