Ana SayfaKripto Para HaberleriEthereum Fiyatı Neden Yükseliyor?

Ethereum Fiyatı Neden Yükseliyor?

Şu anda RSI değeri 74,44 seviyesinde bulunuyor ve bu da ETH piyasasının aşırı alım pozisyonunda olduğunu gösteriyor. RSI göstergesi ETH fiyatının artacağını gösteriyor.

spot_img

Lider altcoin Ethereum son 24 saat içerisinde %4.15 oranında artış göstererek 2.922 Dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı. Kripto para yatırımcıları bu artışın arkasında ki nedeni arıyor. İşte Ethereum (ETH) neden yükseliyor, en güncel Ethereum (ETH) yorumları ve fiyat analizleri..

Şimdi Ethereum Satın Alın, Nisan 2024 Tarihindeki BTC Yarılanmasını Kaçırmayın!

Ethereum Fiyatı Neden Yükseliyor?

Ethereum fiyatındaki yükseliş, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin‘in yapay zeka (AI) ve bunun kriptodaki kullanım örnekleriyle ilgili içeriğinden sonra geldi. Buterin son zamanlarda yapay zekayı (AI) aktif olarak inceliyor ve artıları ve eksileri hakkında konuşuyor. Geçtiğimiz günlerde kripto ve yapay zekanın nasıl örtüştüğünden bahsetti ve potansiyel kullanım durumlarına ve risklere dikkat çekti.

Buterin, 19 Şubat’taki yeni gönderisinde yapay zeka konusunda heyecan duyduğunu söyledi. Kendisini en çok heyecanlandıran uygulamalardan biri, yapay zeka destekli resmi kod doğrulama ve hata bulmadır. Yapay zekanın hata düzeltmede devrim yaratacağına inanıyor ve koddaki hataları şu anda “Ethereum’un en büyük teknik risk uzmanı” olarak nitelendiriyor.

Vitalik Buterin şu sözleri söyledi:

“Yapay zekanın beni heyecanlandıran uygulamalarından biri de kodun yapay zeka destekli resmi doğrulaması ve hata bulmadır. Şu anda Ethereum’un en büyük teknik riski muhtemelen koddaki hatalar ve oyunun kurallarını önemli ölçüde değiştirebilecek herhangi bir şey harika olurdu” dedi.

Ethereum, Dencun (Deneb ve Cancun) yükseltmesine giderken 13 Mart’ta hayata geçmesi planlanıyor, Vitalik Buterin gerçekten Verkle ağaçlarına bakıyor. Ethereum Vakfı geliştiricileri tarafından yönetilen bir web sitesine atıfta bulunan Buterin, bunun durum bilgisi olmayan doğrulayıcı istemcilere olanak tanıyacağını, staking düğümlerinin sıfıra yakın sabit disk alanıyla çalışmasına ve neredeyse anında senkronize edilmesine olanak sağlayacağını söyledi. Bu, daha iyi bir solo stake kullanıcı deneyimi sunacaktır.

Ethereum (ETH) Yorumlar ve Fiyat Analizi

En güncel Ethereum, kripto para yorumları ve fiyat analizleri Bilgi Kripto haber sitesinde.

  • Teknik göstergelerimize göre şu anki hissiyat Yükseliş yönünde, Korku ve Açgözlülük Endeksi ise 75 (Açgözlülük) gösteriyor . Ethereum , son 30 günde %7,71 fiyat dalgalanmasıyla 16/30 (%53) yeşil gün kaydetti .
  • Şubat 2024 verilerine göre genel Ethereum fiyat tahmini hissi yükseliş yönünde 26 teknik analiz göstergesi yükseliş sinyallerini ve 8 düşüş sinyalini işaret ediyor.
  • Ethereum’un 200 günlük SMA’sı önümüzdeki ay yükselecek ve 20 Mart 2024 itibarıyla 2.219,23 dolara ulaşacak. Ethereum’un kısa vadeli 50 Günlük SMA’sının 20 Mart 2024 itibarıyla 2.757,75 dolara ulaşacağı tahmin ediliyor .
  • Şu anda RSI değeri 74,44 seviyesinde bulunuyor ve bu da ETH piyasasının aşırı alım pozisyonunda olduğunu gösteriyor. RSI göstergesi ETH fiyatının artacağını gösteriyor.
  • 2.856,44 dolar pivot noktası (P1) temel alındığında Ethereum, 2.810,36 dolar , 2.735,64 dolar ve en güçlüsü 2.689,56 dolar destek seviyelerine sahip . Benzer şekilde Ethereum direnç seviyeleri de 2.931,16 dolar , 2.977,24 dolar ve 3.051,96 dolarda yer alıyor .

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar