AMMC, Fintech Portalı Başlattığını Duyurdu!

Fintech PORTALI
Abone Ol 

Fas’taki sermaye piyasası düzenleyici kurumu Fas Sermaye Piyasası Kurumu (AMMC), yakın tarihte web sitesinde bir fintech portalı başlattığını duyurdu. Yeni portal, düzenleyici kurum ile “yenilikçi finansal teknoloji sektöründe yer alan şirketler” arasındaki alışverişi kolaylaştırmak için oluşturulmuştur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Fas Sermaye Piyasası Kurumu Fintech Portalı Başlattı!

Fas‘ın sermaye piyasası düzenleyicisi Fas Sermaye Piyasası Kurumu, bir süre önce web sitesinde yeni bir fintech portalının başlatıldığını duyurdu. Söz konusu portalın hedefi “piyasa oyuncularını projelerinde desteklemek ve finans sektörünü dönüştürmeye yardımcı olacak yeni teknolojilerin geliştirilmesini teşvik etmek”şeklindedir. Yapılan açıklamaya göre, AMMC‘nin fintech portalını kurması, düzenleyicinin finansal hizmetler endüstrisindeki yenilikleri benimseme konusundaki istekliliğine işaret etmektedir.

“Fas Sermaye Piyasası Kurumu için sermaye piyasasının cazibesini desteklemek aynı zamanda finans sektöründe yeniliği benimsemek anlamına geliyor. Kurum, inovasyon desteğini 2021-2023 stratejik planının merkezine yerleştirdi ve Fas sermaye piyasasında yeni teknolojilerin geliştirilmesini teşvik etmek için proje liderleriyle yakın bir şekilde çalışmayı planlıyor” denildi.

Önerilen Makaleler

Yapılan açıklamada, proje liderlerinin düzenleyici ile bağlantı kurması için bir iletişim kanalı açmanın yanı sıra, fintech portalının yenilikçilerin “şirketleri için geçerli yasal çerçeve hakkında bilgi edinmelerini” sağlayan bir platform sağladığı da belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.