ECB Başkanı Christine Lagarde, Kripto Para İçin Çağrıda Bulundu!

Christine Lagarde

FTX borsasının çöküşünden sonra, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, kripto para birimi şirketlerinin faaliyetlerini düzenlemek için ek kurallar olan MiCA 2’nin geliştirilmesi için tekrar çağrıda bulundu.

ECB Başkanı, kripto para birimlerinin denetimi için ek düzenlemelerin geliştirilmesi çağrısında bulundu

Christine Lagarde, yükselen enflasyonun ortasında bu soruyu Haziran ayında tekrar gündeme getirdi. Staking’i yönetecek ek MiCA 2 düzenlemelerine ihtiyaç olduğunu belirtti.

28 Kasım Pazartesi günü Lagarde, Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi’ndeki bir duruşmada bu konunun tartışmasına tekrar döndü.

FTX borsasının çöküşünden sonra, kripto para birimlerinin daha sıkı gözetiminin mutlak bir gereklilik haline geldiğine inanıyor. Lagarde, sosyal dev Facebook tarafından oluşturulan ve daha sonra Diem olarak yeniden adlandırılan Libra projesini hatırladı.

ECB , küresel finansal sistem için ciddi bir tehdit haline geleceğine inanarak Diem stablecoin‘in piyasaya sürülmesine karşıydı . FTX ile ilgili duruma gelince, bu stabilcoinlerle ilgili değil, genel olarak kripto varlıklarıyla ilgili, bu da daha fazla risk anlamına geliyor.

Lagarde’ye göre ECB, dijital varlıkların uluslararası düzenleyicisi olabilir. “En azından Avrupa, kripto düzenlemesinde geri kalanının önünde. Ancak adımların doğru yönde atılması gerekiyor. Lagarde, kripto para birimi endüstrisini daha geniş bir şekilde düzenlemek için ek MiCA 2 düzenlemelerine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Daha önce Avrupa Parlamentosu Ekonomi Komitesi üyesi MiCA konseptinin destekçilerinden Stefan Berger de kripto varlıkların hızlı bir şekilde düzenlenmesi çağrısında bulunmuştu.

Berger’e göre, FTX olayı, düzenlenmemiş bir kripto piyasasının ve lisanssız çalışan pazar yerlerinin tehlikelerini gösterdi. Konsepti net olmayan çok sayıda Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) vardır, bu nedenle MiCA bu sorunu çözer. Berger, MiCA hükümleri uluslararası olarak takip edilmiş olsaydı, FTX’in çökmeyeceğini söyledi.

Kasım ayı başlarında Christine Lagarde , Avrupa Komisyonu’nun piyasaya sürüldüğü takdirde dijital avroyu yasal hale getirecek bir yasa tasarısı üzerinde çalıştığını duyurdu.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.