Dünya Ekonomik Forumu Neden Endişe Duyuyor?

Dünya Ekonomik Forumu Neden Endişe Duyuyor? Metaverse Sakinlerinin, Özellikle de Gençlerin Güvenliği Konusundaki Endişelerini Dile Getirdi. 

En etkili uluslararası kuruluşlardan biri olan Dünya Ekonomik Forumu (WEF), Metaverse sakinlerinin, özellikle de gençlerin güvenliği konusundaki endişelerini dile getirdi. Grup, bu yaklaşan alternatif dünyada genç bireylerin anonimliği ve güvenliği ile ilgili bir takım endişeleri dile getirdi ve onları korumak için bir dizi tavsiyede bulundu. Dünya Ekonomik Forumu Neden Endişe Duyuyor?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Dünya Ekonomik Forumu Neden Endişe Duyuyor?

Dünyadaki büyük forumlar ve kurumlar, metaverse’de hayatımızın bir parçası olarak kalabilecek etkileri düşünüyor. Dünya Ekonomik Forumu ( WEF ), “kamu-özel işbirliği için uluslararası bir enstitü” dür, Metaverse’deki genç bireylerin güvenliği konusundaki endişesini ifade eder. Forum’un Davos 2022 toplantısının bir parçası olarak yazılan bir makalede, WPP CEO’su Mark Reid, sektörü geliştirmenin ve güvenli bir meta veri tabanı oluşturmanın neden bir öncelik olduğunu açıklıyor.

Makale, Metaverse’in herkes için alternatif bir dünya olarak tanıtılırken, özellikleri nedeniyle oyun uygulamalarının ilk bakışta en çok ilgiyi çekeceğini, yani bu deneyimleri ilk yaşayanların çocuklar olacağını belirtiyor.

”Çocuklar, kısmen pandemi nedeniyle daha uzun süre daha fazla oyunla karşı karşıya. Yaygın davranışlar görüyorlar (izlenmedikleri takdirde kötüye kullanım dahil). Ve kendini izlemek çok fazla zorlayıcı hale geliyor.”

Önerilen Makaleler

Metaverse Nasıl Güvenli Bir Alan Haline Getirilir?

Kuruluş ayrıca Metaverse’in geleceğinde gençler için bu korumanın nasıl sağlanacağı konusunda bazı önerilerde bulundu. Wonderman Thompson tarafından yapılan bir ankete göre, metaverse’in ne olduğunu bilen ebeveynlerin %72’si çocuklarının mahremiyeti konusunda endişe duyuyor ve %66’sı da kendi güvenliklerinden endişe duyuyor.

Bunu göz önünde bulundurarak, bazı şirketler özellikle çocuklar için tasarlanmış duvarlı ve korumalı Metaverse deneyimleri üretmeye başladı. Ancak çok bağlantılı bir meta veri deposunda bu yaklaşım geçerli değildir. Makale, “daha ​​iyi algoritmalar ve iş modelleri tasarlamayı öğrenmeli ve iyi müdahale etmeliyiz” diyor. Açıklıyor:

”Yeni davranışları tahmin etmek kesinlikle karışımın bir parçası olmalıdır. Metaverse, daha önce görülmemiş sürükleyici, 3B dijital deneyimler ve eylemler sağlar, ancak aynı zamanda, bazıları endişe verici ve çoğu bizi şaşırtmaması gereken yepyeni bir dizi davranış görüyoruz.”

Şirketler zaten çocuklar için Metaverse deneyimleri oluşturuyor. Nisan ayında Epic Games, çocukların kendi deneyimlerini yaratarak eğlenmelerini sağlamak için ortak bir Metaverse oluşturmak için Lego ile bir ortaklık duyurdu. Epic Games, bu deneyimleri çocuklar için güvenli bir şekilde sürdürmekle ilgilenen bir şirket olan Supervism’in sahibidir.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.