Ana SayfaKripto Para HaberleriDogecoin Balina Satışlara Rağmen, Yükselmeye Devam Ediyor

Dogecoin Balina Satışlara Rağmen, Yükselmeye Devam Ediyor

spot_img

Lider memecoin Doge, yazı tarihi itibariyle %10’dan fazla yükselerek 0.1 Dolarlık önemli seviyeyi tekrar kazandı. Dogecoin‬⁩ son 1 hafta içerisinde %11 değer kaybederken, son 1 ay içerisinde %30’dan fazla değer kaybetti. Tüm bu kayıplar DOGE balinalarının devasa satışlarından ve Bitcoin’in değer kaybetmesinden kaynaklanıyor.

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Dogecoin fiyatı bugün yaklaşık %15 arttı ve bu da meme coin’e olan piyasa güveninin arttığını gösteriyor.

  • DOGE fiyatında yaşanan sert düşüşün ardından yaşanan yükseliş, 0,1 dolarlık kısa vadeli desteği yeniden kazanmasına yardımcı oluyor.

  • Fiyat artışının ortasında, DOGE balinalarının 500 milyondan fazla token’ı borsalara aktarması endişe yaratıyor.

Dogecoin, bugün sağlam bir yükseliş ile kritik 0,1$ destek seviyesini geri kazanarak bir geri dönüş gerçekleştirdi. Tüm bunlar olurken iki büyük balina 500 milyondan fazla dogecoini borsalara aktardı.

Ancak, bugün yaşanan yükselişin ortasında, önde gelen bir zincir üstü işlem takipçisi olan Whale Alert, iki büyük DOGE işlemi tespit etti. “DU8gP….guBr5” etiketli bir cüzdanı içeren ilk işlemde, yaklaşık 39,34 milyon dolar değerinde 370 milyon DOGE Binance’e taşındı .

Bu arada, “DGyy2…RJ15g” adresine sahip ikinci bir balina, Robinhood’a yaklaşık 13,9 milyon dolar değerinde 137 milyon DOGE transfer etti . Bu önemli hareketler, kripto topluluğunda çeşitli spekülasyonlara yol açtı.

Bu önemli satışların ardındaki motivasyonlar tartışma konusu olmaya devam ediyor. Bazı analistler balinaların panik satışına giriştiğini, daha geniş piyasa düşüşüne tepki gösterdiğini ve olası kayıpları en aza indirmeye çalıştığını öne sürüyor.

Öte yandan, bazıları ise bu büyük ölçekli yatırımcıların, son dönemdeki fiyat toparlanmasından ve DOGE piyasasındaki yenilenen ivmeden yararlanarak kar elde etme fırsatını değerlendirmiş olabileceklerini savunuyor.

Sonuç

Kripto uzmanları, bu tür balina eylemlerinin genellikle piyasa dinamikleri üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu belirtiyor. Son DOGE senaryosunda görüldüğü gibi, büyük transferler fiyat dalgalanmalarına ve artan oynaklığa yol açabilir. Yine de, Dogecoin’in toparlanması, önemli satışların baskısına rağmen perakende ve daha küçük yatırımcılar arasında sağlam bir destek tabanının kaldığını ve meme coin’in kaybettiği zemini hızla geri kazanmasına yardımcı olduğunu gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar