Ana SayfaBitcoin HaberleriAlman Hükümeti Bitcoin Satışına Devam Ediyor!

Alman Hükümeti Bitcoin Satışına Devam Ediyor!

spot_img

Son dönemde kripto para dünyasında tek bir şey var oda Bitcoin satışları. Bir yandan Alman hükümetinin sanki paraya ihtiyacı varmış gibi satış yapması diğer yandan BTC ETF çıkışları, Bitcoin’i ve altcoinleri magmaya sürüklüyor. Almanya bugün 547 Bitcoin daha sattı.

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Son satışlarla birlikte Alman hükümetinin Bitcoin varlıkları 41.220 BTC’ye geriledi ve değeri 2,27 milyar dolara çıktı.

  • Alman milletvekili Joana Cotar, devam eden satış dalgalarını eleştirerek, bunların verimsiz olduğunu söyledi.

  • Sadece bu hafta 30 binden fazla Bitcoin, toplam değeri 1,73 milyar dolar olan kripto paralar borsalara girdi.

Alman hükümeti şu anda acımasız bir Bitcoin satış çılgınlığında. Arkham Intelligence’ın son güncellemesine göre, Alman hükümeti bugün elindeki 547 Bitcoin’i daha sattı. Bu, Alman hükümetinin toplam elindeki Bitcoin sayısını şu anda 2,27 milyar dolar değerinde olan 41.220 Bitcoin’e çıkarıyor.

Alman Hükümeti Satışa Devam Ediyor!

Arkham Intelligence’ın son bilgilerine göre, Alman Hükümeti bu 547 Bitcoin’i piyasa yapıcısı Flow Traders’a 30 milyon dolar değerinde gönderdi. Hükümet ayrıca Bitcoin’lerini farklı BTC cüzdanlarına taşımanın yanı sıra bunları üç kripto borsasına da gönderiyor: Kraken, Bitstamp ve Coinbase.

Bir gün önce, Alman milletvekili Joana Cotar hükümeti son Bitcoin satışından dolayı eleştirdi. Son satışın, özellikle ABD’nin Bitcoin’i stratejik bir rezerv varlık olarak tutmayı düşündüğünde “ters etki” yaratabileceğini ekledi.

Ayrıca Saksonya Başbakanı Michael Kretschmer, Maliye Bakanı Christian Lindner ve Şansölye Olaf Scholz gibi önde gelen siyasi isimleri de bu satışların verimsiz doğası konusunda bilgilendirdi.

Ancak, Alman hükümetininönerileri çokta umursamadığı anlaşılıyor. Temmuz ayının ilk haftasında şimdiye kadar Alman hükümeti yaklaşık 4.000 Bitcoin transfer etti. Bu, Mt. Gox geri ödemesiyle birlikte piyasada sağlam bir panik satışına yol açtı. IntoTheBlock’tan gelen zincir üstü verilere göre, bu hafta 30.000’den fazla Bitcoin borsalara taşındı.

Bitcoin Düşüşün Arka Planında Almanya’mı Var?

Piyasada şu anda Alman hükümetinin Bitcoin satışının bu BTC fiyat düzeltmesini tetiklediği yönünde yaygın bir düşünce var . Ünlü Bitcoin savunucusu Samson Mow, son üç günde gerçekleşen bir piyasa baskılama faaliyetleri örüntüsüne dikkat çekiyor.

Mow’a göre bu faaliyetler genellikle Asya’da sabah 10-11 civarında, New York’ta ise akşam 10-11 civarında başlıyor ve bu da çakışan saatlerde koordineli bir çalışma olduğunu gösteriyor.

Mow ayrıca Alman BTC hareketlerine de yorum yaparak Bitcoin’in borsalardan cüzdanlara geri döndüğünü ve bunun henüz satış zamanı olmadığını gösterdiğine inandığını belirtti. Mow sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Bu düşüş, bazı varlıkların Bitcoin fiyatını düşürmek için birlikte çalışması ve daha büyük sahiplerden gelen bir miktar BTC’nin sonunda dağılması veya elden çıkarılması, likidasyonları ve daha fazla zorunlu satışı tetikleyecek şekilde zamanlanmış gibi görünüyor”.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar