Ana SayfaBitcoin HaberleriDikkat : ETF Çıkışları Artıyor, Bitcoin Daha Fazla Düşebilir!

Dikkat : ETF Çıkışları Artıyor, Bitcoin Daha Fazla Düşebilir!

spot_img

Lider kripto para birimi Bitcoin yazı tarihi itibariyle son 1 hafta içerisinde %7 düşüş , son 1 ay içerisinde %2 düşüş yaşadı. BTC 14 Mart tarihinde gerçekleşen 73.750 Dolar seviyesinden %12 oranında değer kaybı kaydetti. 

Öne Çıkanlar

  • Bitcoin ETF çıkışları, 18 Haziran’da 150 milyon doların çekilmesiyle devam ediyor.
  • BTF vadeli işlemlerinin açık pozisyonları da piyasa duyarlılığının olumsuz etkilenmesiyle düşüşte.
  • Bitcoin 65.000 doların altında destek bulmakta zorlanırken 64.000 dolara doğru bir düzeltme yaklaşıyor.

Bitcoin fiyatı, 65.000 Dolarlık destek seviyesinde işlem görüyor. ABD seansında satış baskısı artmaya devam ederse BTC, bir sonraki toparlanmayı desteklemek için daha fazla likidite toplamak amacıyla 62.500 Dolar ve 60.000 Dolar gibi daha düşük seviyelere doğru ilerlemek zorunda kalabilir.

BTC Yön Tayin Edemezken Bitcoin ETF Çıkışları Zirveye Tırmandı

Bitcoin ETF’leri, Ocak ayında onaylanmalarından bu yana olumlu piyasa duyarlılığına büyük katkı sağladı. Kurumsal yatırımcıların borsalarda BTC satın almasına olanak tanıyan ürünlerin alımı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.000 dolara yükselmesini sağladı.

Bazı altcoinler Bitcoin ile birlikte yeni seviyelere yükseldi; Ethereum 4.100 doların üzerine, Solana ise 206 doların üzerine çıktı. Çoğu altcoin, geçen haftadan bu yana ciddi değer kaybı yaşadı. 

Bitcoin fiyatı ABD işlem saatlerinde 65.089 $ seviyesinde seyrederken, SoSoValue’den gelen veriler 18 Haziran için 152 milyon $’lık net ETF çıkışına dikkat çekti. FOMC toplantısı ve Fed’in faiz indirimlerine ilişkin şahin duruşunun ardından geçen haftadan bu yana devam eden çıkışlar nedeniyle, kümülatif toplam net giriş 14,81 milyar dolara düştü.

Duyguların toparlanamaması halinde Bitcoin fiyatındaki düşüş hafta sonuna kadar devam edebilir.

Benzer şekilde Coinglass’ın verileri , Bitcoin vadeli işlem piyasasındaki açık pozisyon oranının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 37 milyar dolardan 36,4 milyar dolara düştüğünü ortaya koyuyor. Bu büyük bir düşüş olmasa da bir düşüş trendinin başlangıcı olabilir. Düşen OI, yatırımcılar arasındaki ilginin azaldığını yansıtıyor ve çoğu zaman devam eden bir düşüş eğilimine işaret ediyor.

Bitcoin (BTC) İçin Sonraki Destek : Teknik Analiz

65.000 dolar temel seviyesinin altında işlem yapmak, satıcıların üstünlüğe sahip olduğu anlamına geliyor. Göreceli Güç endeksi nötr alanda 39’a düşerken Bitcoin de satış çığlıkları atıyor. Bu eğilim devam ederse, düşüş 64.000 $’daki bir sonraki desteğe doğru yoğunlaşacak.

65.000 dolar temel seviyesinin altında işlem yapmak, satıcıların üstünlüğe sahip olduğu anlamına geliyor. Göreceli Güç endeksi nötr alanda 39'a düşerken Bitcoin de satış çığlıkları atıyor. Bu eğilim devam ederse, düşüş 64.000 $'daki bir sonraki desteğe doğru yoğunlaşacak.

Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesinden gelen satış sinyali düşüş eğilimini destekliyor. Nötr çizginin altında büyüyen kırmızı histogramlar, acil bir iyileşme umuduyla ilgili şüpheler uyandırıyor.

Para Akışı Endeksi’ne (RSI) göre 23’e dalıp aşırı satış bölgesine doğru ilerledikten sonra en az direnç gösteren yol aşağı doğru olmaya devam ediyor.

Bu nedenle yatırımcılar, BTC’nin 62.500 dolara dalma ihtimaline açık kalırken ilk destek olarak 64.000 dolar seviyesini akıllarında tutabilir ve hatta 60.000 dolardan destek arayabilir. Bu seviyelerden 70.000 dolara doğru bir çıkış için güçlü bir toparlanma yaşanabilir.

Bu yazımızı okudunuz mu: Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: Dogecoin Neden Düşüyor?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar