Ana SayfaCoin Yorum - AnalizDogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: Dogecoin Neden Düşüyor?

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: Dogecoin Neden Düşüyor?

spot_img

Dogecoin yazı tarihi itibariyle son 24 saat içerisinde %8 oranında değer kaybetmiş durumda. Popüler memecoin son 1 hafta içerisinde %13 değer kaybederken, son 1 ay içerisinde %21 oranında düşüş yaşadı. Peki Dogecoin (DOGE) neden düşüyor, işte fiyat analizi.

Öne Çıkanlar:

  • Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, genel piyasadaki gerilemeye rağmen 74 (Açgözlülük) seviyesinde kalıyor.
  • Kripto sektörünün toplam piyasa değeri son 24 saatte %3 düştü.
  • Dogecoin fiyatı Şubat 2024’ten bu yana en düşük seviye olan 0,113 dolara düştü.

Dogecoin (Doge) Fiyat Analizi: Boğalar Neyi Bekliyor?

dogecoin doge analiz teknik analiz yorum geleceği grafik

DOGE fiyatı daha önce dev bir alçalan üçgenin içinde seyrediyordu. Üçgenin tabanı DOGE için güçlü bir destek sağlıyor ancak Bitcoin’in yarattığı aşağı yönlü piyasa koşulları onu işe yaramaz hale getirebilir. Destek daha önce üç kez test edildi ve yatırımcılar bunun artık işe yaramayacağını düşünüyor. Alçalan üçgenler genellikle yükseliş eğilimi göstermez, ancak yukarı doğru çözümlenirlerse genellikle patlayıcı olurlar.

DOGE fiyatı 50 günlük ve 200 günlük basit hareketli ortalamaların (SMA) altında seyrediyor ve bu da varlık fiyatı için olumlu bir gelişme değil. Bu fiyat noktasında bir sıçrama olması durumunda DOGE mevcut piyasa yapısından çıkıp 0,237 $ kazanabilir. Köpek temalı meme coin yükseliş yolunda 0,182 dolar ve 0,206 dolar civarında dirençle karşılaşabilir. Diğer taraftan, düşüş senaryosunda DOGE fiyatı 0,096 dolar ve 0,072 dolar civarında daha fazla destek bulabilir.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 29’a düştü ve resmi olarak aşırı satış (OS) bölgesinde. Aşırı alım (OB) ve aşırı satım (OS) bölgeleri aşırı fiyat hareketi momentumuyla karakterize edilir. Bu nedenle DOGE fiyatı önümüzdeki günlerde yükseliş içermeyen bazı fiyat hareketleri dalgalanmalarına tanık olabilir. Ancak RSI’nın (14) 29 seviyesinde olması DOGE’nin resmi olarak dibe vurduğunun ve birikimin bu noktadan itibaren başlayabileceğinin göstergesi.

Dogecoin Neden Düşüyor?

Dogecoin ve diğeraltcoinler Bitcoin’e ve olumsuz piyasa havasına bağlı olarak düşüşler yaşıyor.

Sonuç olarak

Bitcoin’in piyasa değeri hakimiyeti de geçen hafta %51,5’ten %52,1’e çıktığı için piyasalar üzerinde ezici bir etkisi var. Dogecoin yatırımcıları, kâr ve zarar arasındaki farkı belirleyeceği için BTC fiyat hareketini yakından takip ediyor. Yani izlemeniz gereken tek grafik şu anda Bitcoin. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar