Dijital Varlıklarla Ödemeleri Yasaklayan Yasa İmzanladı

rusya dijital varlık
Abone Ol 

Vladimir Putin, dijital finansal varlıklarla ödemeleri yasaklayan bir yasa tasarısını imzalamış durumda. Mevzuat, borsa operatörlerini, şu anda kripto para birimlerini kapsayan yasal bir kategori olan DFA’ların “parasal vekiller” olarak kullanımını kolaylaştıran işlemleri işlemeyi reddetmeye zorluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Putin Rusya’da Dijital Varlıklarla Ödemeleri Yasaklayan Yasayı Onayladı!

RBC’nin bildirdiğine göre, Rusya Başkanı Vladimir Putin,  bir ödeme aracı olarak dijital finansal varlıkların kullanımına doğrudan kısıtlamalar getiren bir yasayı imzalamış durumda. Söz konusu yasak, faydacı dijital haklar  için de geçerlidir.

Henüz Rusya kripto para birimlerini kapsamlı bir şekilde düzenlemedi, fakat Ocak 2021’de yürürlüğe girmiş olan “Dijital Finansal Varlıklar Yasası” iki yasal şartı getirdi. Yetkililer geçmişte DFA’nın kripto para birimlerini kapsadığını, UDR’nin ise çeşitli tokenler için geçerli olduğunu belirtmişti. Bu sonbaharda, Rus milletvekilleri düzenleyici boşlukları doldurmak için tasarlanmış yeni bir “Dijital Para Birimi Üzerine” yasa tasarısını gözden geçirecekler.

Şimdi Putin tarafından onaylanan yasa, Mali Piyasalar Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov tarafından 7 Haziran’da Rus parlamentosunun alt meclisi olan Devlet Duması’na sunulmuş olup, bir ay sonra ise kabul edildi. Şuana dek, Rus yasaları dijital varlıklarla yapılan ödemeleri açıkça yasaklamadı.

Tasarı, “devrilen mallar, yapılan işler, verilen hizmetler için” DFA’ların değişimini yasaklarken, diğer federal yasalarda öngörülen DFA ödemeleri için kapıyı açık bırakıyor. Ukrayna’nın işgalinden sonra Batı yaptırımlarının bir parçası olarak uygulanan genişleyen mali kısıtlamaların ortasında , Rusya’nın ortaklarıyla dış ticarette küçük ölçekli kripto ödemelerini yasallaştırma önerisi Moskova’da destek kazanıyor.

Önerilen Makaleler

Yeni mevzuat, Rusya devlet gazetesinde yayınlanmasının ardından on gün sonra yürürlüğe girecek. Başvurusunda muafiyet seçeneği ile ilgili olarak, RBC raporu, Rus hukuk uzmanlarının belgede zaten belirli tartışmaları vurguladığını belirtilmektedir.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.