Charlie Munger, Kripto Parayı Yasaklamaya Çağırdı

Kripto Parayı Yasaklamaya Çağırdı
Abone Ol 

Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı Charlie Munger, kripto para birimlerini kumara benzetti ve ABD hükümetini dijital varlıklara yasak getirmeye çağırdı. Charlie Munger, ABD makamlarını kripto para birimlerini yasaklamaya çağırdı

Charlie Munger, ABD makamlarını kripto para birimlerini yasaklamaya çağırdı

Berkshire Hathaway’in sahibi Warren Buffett’in baş yardımcısı Charlie Munger, özel ABD şirketlerinin son zamanlarda binlerce yeni kripto para birimi çıkarmasından yakınıyor. Önceden düzenleyici onay olmaksızın ve uygun açıklama yapılmadan açıkça satılırlar. Bazı durumlarda, kripto varlıklar destekçilerine ücretsiz olarak verildikten sonra halk onları şişirilmiş bir fiyattan satın alıyor, diye öfkeleniyor Munger. Düzenlemelerdeki büyük boşluklar nedeniyle gelişen buna “vahşi kapitalizm” adını verdi.

“Kripto para birimleri para birimi, mal veya menkul kıymet değildir. Bu, kumar anlaşmalarının geleneksel olarak yalnızca zayıf durumda rekabet eden devletler tarafından düzenlendiği bir ülkede yapılmış, neredeyse %100 kumarhane avantajına sahip bir kumar anlaşmasıdır. Açıkça ABD’nin kripto para birimlerini yasaklayacak yeni bir federal yasayı geçirmesi gerekiyor,” diye yazdı Munger, Wall Street Journal’da.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a şimdi kayıt olun, üstelik en yüksek komisyon iadesi ile (%20 referans kodu )

Berkshire Hathaway’in başkanı, İngiliz hükümetinin 1700’lerin başındaki ekonomik krize, ülkenin dünyanın diğer ucundaki ülkelerle ticaret yapmak için yavaş yelkenli gemileri kullanarak büyük karlar elde etmeyi bıraktığı tepkisine de değindi. İngiliz Parlamentosu, yaklaşık 100 yıl süren bir yasak olan yeni adi hisse senetlerinde tüm halka açık alım satımı yasakladı. Munger, bu süre zarfında İngiltere’nin ülkenin eğitim ve sanayi devrimine en büyük katkıyı yaptığını savunuyor.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.