Bitcoin Piyasa Değeri 400 Milyar Doları Aştı!

kripto para piyasa değeri

Kripto para piyasasında boğa sesleri gelmeye devam ediyor. Bitcoin Ocak ayında 16.000 Dolar fiyat seviyelerinden soluksuz bir şekilde 21.000 Dolar seviyelerine çıkmayı başardı. Bununla birlikte, Bitcoin piyasa değeri 405 milyar dolara yükseldi.

Bitcoin, piyasa değeri 406 milyar dolara yükseldi

Yazı tarihiyle Bitcoin piyasa değeri şu anda 405 milyar dolar civarında. BTC, 400 milyar dolar seviyesine en son Kasım 2022’de girmişti. Piyasada yer alan olumsuz haberler nedeniyle düşüşe uğramıştı. 

btc piyasa değeri

Bitcoin, piyasa değeri artarken diğer altcoinlerde yükselişe geçmeyi başardı. Listelerde önde gelen tokenlardan biri Decentraland‘dı. MANA, son 7 günde %85 arttı. Pazar günü Cardano (ADA) , sıralama açısından muadili Dogecoin‘i  geçti. 

Hafta sonu boyunca Solana ve Polygon piyasa değeri açısından rekabet halindeydi. SOL, piyasa değeri 9 milyar doların üzerine çıktığında MATIC’i sollamayı başardı. Bu, altcoinin ilk ona girmesini daha da hızlandırdı. Bununla birlikte, yazı tarihi itibariyle, Polygon’un MATIC’i, 8,89 milyar dolarlık piyasa değeriyle ilk ona geri döndü. 

Listenin ilk 10’nundan en çok yükselen altcoin ise %46’lık yükselişiyle Solana oldu. Solana daha önce ilk 10’nun dışında yer alıyordu. Piyasa değerindeki artışla beraber Matic’i devre dışı bıraktı.

Genel kripto para piyasası değeri ne durumda

Cumartesi günü kripto para piyasası 1 trilyon dolara ulaşmıştı. Yazı tarihiyle güncel kripto para piyasası değeri  $992,876,950,720 olarak kaydedildi.

Bitcoin haberleri

En güncel, son dakika Bitcoin haberleri, yorumları, analizleri, bilgikripto.com’da !

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.