Texas A&M Üniversitesi “Şimdiye Kadarki İlk” Bitcoin Kursunu Başlattı!

texas bitcoin

Kripto para dünyası yazılımcılar, yatırımcılar, çalışanlar, geliştiricilerin yanı sıra ilk girenler için hep bir merak duygusu oluşturmuştur. Kripto dünyasına ilk adım attığınızda bilmediğiniz çok fazla terimle karşılaşırsınız. Örneğin Bull, Hard fork, Blockchain, Hodl, %51 Attack, Madeniclik vb. Tüm bunları ele alındığında, Texas A&M Üniversitesi meraklıların alanı ve teknik detayları daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için kişiye özel kurslar düzenlemeye başladı.

Texas A&M’deki Mays Business School’da Doçent olan Korok Ray, geçtiğimiz günlerde üniversitede “ilk” Bitcoin sınıfını öğreteceğini açıklamak için Twitter’a yazdı. Bahar Dönemi yarın, 17 Ocak’ta başlıyor ve o zaman “Bitcoin Protokolü” kursu da başlayacak. sözlerine yer verdi. 

Bu girişimin bir parçası olarak sıfırdan bir “Bitcoin kütüphanesi” de oluşturulacak. Ray, kurs için onay almanın kolay olmadığını açıkladı. Profesör, bunu ve Bitcoin’i müfredata entegre etmenin neden çok önemli olduğunu detaylandırarak, şunları söyledi :

“Bu sınıfın onaylanması aylar aldı ama başardık! Bitcoin’i müfredata dahil etmek uzun vadede önemli.”

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.