Bitcoin Korku ve Açgözlülük En Yüksek Seviyeye Atladı

Cuma günü geç bir Bitcoin geri çekilmesi, yatırımcı duyarlılığını değiştirmedi ve Korku ve Açgözlülük Endeksi Cumartesi günü 32/100’den 42/100’e yükseldi. Bitcoin (BTC) Korku ve Açgözlülük Endeksi 6 Nisan’dan Bu Yana En Yüksek Seviyeye Atladı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin (BTC) Korku ve Açgözlülük Endeksi 6 Nisan’dan Bu Yana En Yüksek Seviyeye Atladı!

Cuma günü, Bitcoin (BTC) %0,36 geriledi. Perşembe gününe göre %3.90’lık bir kazancı kısmen tersine çeviren Bitcoin, günü 23.769 dolardan kapattı. Bitcoin on seansta yedinci kez düştü. Yükselişli bir sabah, BTC‘nin 24.416$’lık yeni bir Temmuz zirvesine yükseldiğini gördü.

24,505$’da Birinci Büyük Direnç Seviyesi aralığına giren BTC, 24.100$’ı kısaca tekrar ziyaret etmeden önce 23.444$’a düştü. Geri çekilmeye rağmen BTC, 22.901 $ ile Birinci Büyük Destek Seviyesinden uzaklaştı. Cuma günü, ABD’den gelen ekonomik göstergeler NASDAQ 100’ü destekledi. Haziran ayında, kişisel harcamalar artarken, enflasyon nispeten sabit kaldı ve daha riskli varlıkları destekledi. Buna karşılık, NASDAQ 100 Perşembe günü %1,08’lik bir kazancın ardından %1,88 arttı.

Bitcoin Korku

İlginizi Çekebilir

Bugün Korku ve Açgözlülük Endeksi 32/100’den 42/100’e sıçradı, bu 6 Nisan’dan bu yana en yüksek seviye. 6 Nisan, Bitcoin’in 45.000 $ seviyelerinde durduğunda Endeksin “Nötr” bölgede oturduğu son zamandı.

Fed’in 75 baz puanlık bir faiz artırımına ilişkin korkuları hafifletmesi, Endeksin 42/100’e yükselmesini destekledi. ABD ekonomik göstergeleri , ikinci çeyrekte ABD ekonomisinde yaşanan daralmanın ardından Eylül ayında piyasaları 50 baz puanlık artışla fiyatlandırdı .

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.