Bitcoin Kabulü 2030’a Kadar Yüzde 10 Daha Yüksek Olabilir

Bitcoin Kabulü 2030

En iyi kripto para birimi olan Bitcoin, benimseme, kullanıcılar için daha yüksek değer ve teşvik sağladığından, internet ve sosyal medya gibi “ağ etkilerinden” yararlanır.  Bitcoin Kabulü 2030’a Kadar Yüzde 10 Daha Yüksek Olabilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin Kabulü 2030’a Kadar Yüzde 10 Daha Yüksek Olabilir

Bu çeyreğin çoğu için, son zamanlardaki piyasa çöküşüne ve kripto para birimleriyle ilgili büyük ölçüde aşağı yönlü anlatıya rağmen, Bitcoin (BTC), kripto benimseme anlatısı iyi gitti.

Çarşamba günü yayınlanan yeni bir rapora göre, Bitcoin’in (BTC) benimsenmesi, otomobiller ve elektrik gücü gibi geçmişteki yıkıcı teknolojilerin benimsenmesinden daha hızlı gerçekleşebilir.

Blockware Intelligence tarafından yayınlanan rapor, Bitcoin’in küresel olarak benimsenmesinin büyük olasılıkla 2030 yılına kadar %10’a ulaşabileceğini vurguladı.

Firma bu tahmine, son dokuz yıkıcı teknolojinin (otomobiller, elektrik gücü, akıllı telefonlar, internet ve sosyal medya) tarihsel benimseme eğrilerini ve 2009’dan bu yana Bitcoin’in benimsenmesindeki büyüme oranını inceleyerek ulaştı.

Rapor şunları söyledi:

“Tüm yıkıcı teknolojiler benzer bir üstel S-eğrisi modelini takip ediyor, ancak […] daha yeni ağ tabanlı teknolojiler pazarın beklediğinden çok daha hızlı benimsenmeye devam ediyor.”

Rapor, Bitcoin’in benimsenmesindeki büyüme oranının yanı sıra, tarihsel teknoloji benimseme eğrilerinin ortalama ve ağırlıklı ortalamasını kullanarak, Bitcoin’in benimsenme oranı hakkında bir yükseliş tahmini yaptı.

Önerilen Makaleler

Ek olarak, raporda vurgulanan,

“Mevcut benimseme durumundan %10 benimsemeye kadar olan büyüme dönemini tahmin etmek için, Cum Toplam Varlıklar Net Büyümesinin 10 yıllık bileşik yıllık büyüme oranını (CAGR) kullandık ve aykırı değerleri hariç tuttuk.”

Özellikle, %10’a varan benimseme tahmini, net varlık büyüme metriğinin CAGR’si kullanılarak tahmin edilmektedir. Öte yandan, %10’un üzerindeki benimseme tahmini, geçmiş benimseme eğrilerinin ortalama/ağırlıklı ortalaması kullanılarak tahmin edilir.

Net Varlık Büyümesinin Kümülatif Toplamını ve %60’lık CAGR’sini kullanan rapor, küresel bitcoin benimsemesinin 2030 yılında %10’u geçeceğini tahmin etti. 

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.