Bitcoin Bir Emtiadır “Bu Konuda Tartışma Yok”

Bitcoin Emtiadır

ABD Senatörü John Boozman, Bitcoin’in bir kripto para birimi olmasına rağmen federal mahkemelerin ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanının gözünde bir emtia olduğunu söylüyor. Bitcoin de dahil olmak üzere emtiaların alınıp satıldığı borsaların düzenlenmesi gerektiğini ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) kripto spot piyasası için doğru düzenleyici olduğunu vurguladı.

ABD Senatörü John Boozman: ‘Bitcoin Bir Emtiadır’

ABD Senatosu Tarım, Beslenme ve Ormancılık Komitesi’nin kıdemli üyesi ABD Senatörü John Boozman , “Kongrenin Neden Harekete Geçmesi Gerekiyor: FTX Çöküşünden Öğrenilen Dersler” başlıklı duruşmada bitcoin ve kripto düzenlemesi hakkında konuştu.  Komite, ABD emtia piyasalarının gözetiminden sorumludur.

John Boozman: ”Bitcoin, bir kripto para birimi olmasına rağmen, bir emtiadır. Federal mahkemelerin gözünde ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanının görüşüne göre bir maldır. Bu konuda herhangi bir anlaşmazlık yoktur.”

FTX’in çöküşünü “şok edici” olarak nitelendiren senatör şunları söyledi:

“Kamuya açık raporlar, risk yönetiminin tamamen yokluğunu, çıkar çatışmalarını ve müşteri fonlarının kötüye kullanıldığını gösteriyor. Özellikle finansal piyasalarımızda bu tür davranışlara kesinlikle yer yok.”

Ayrıca senatör Boozman, kripto düzenlemesi ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) kripto spot piyasasının birincil düzenleyicisi olarak güçlendirilmesi hakkında konuşmaya devam etti:

”Buğday, petrol veya bitcoin gibi emtiaların alınıp satıldığı borsalar varsa, bunlar düzenlenmelidir. Bu kadar basit. Düzenleme yapmama seçimi, tüketicileri onları avlayacak olanların insafına bırakıyor.”

Senatör Boozman sözlerine şu sözlerle devam etti: “CFTC, kötü aktörlere karşı icra eylemleri yoluyla tüketicileri koruma isteğini sürekli olarak göstermiştir.” . ”CFTC’nin dijital emtia spot piyasasında genişletilmiş bir düzenleyici rol için doğru kurum olduğuna eminim.”

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.