Binance ‘da Alım-Satımları BUSD İşlem Çiftinde Piyasa Yapıcı Olarak Yap, Komisyon Ödeme !

Binance'da Alım-Satımları BUSD İşlem Çiftinde Piyasa Yapıcı Olarak Yap, Komisyon Ödeme !
Abone Ol 

Kripto para dünyasında konu , güven , düşük komisyon , çeşitli avantajlar denilince , dünyanın en büyük borsası Binance öncü olarak gelmektedir . Peki Binance borsasında , Busd kullanarak komisyon ödemediğinizi biliyor muydunuz ? Bu kadar ile sınırlı değil , dünyanın en büyük borsası Binance’da Busd kullanmanız için bir çok neden ve avantaj bulunuyor .

Dünyanın En Büyük Borsasında Komisyon Ödemeden İşlem Yapın !

Çoğu kripto para piyasasında yer alan her bir kullanıcı yüksek komisyonlardan şikayetçidir . Kullanıcılar yüksek komisyonlardan kurtulmak adına çoğu kripto para borsalarını denemek zorunda kalmıştır. Dünyanın en büyük borsası Binance ‘da piyasa yapıcı olarak yapacağınız her BUSD işlem çiftinde komisyon ödemezsiniz . Bir dakika yoksa bunu bilmiyor musunuz ? Evet yanlış duymadınız Binance borsasında alım-satımları BUSD işlem çiftinde Piyasa Yapıcı olarak yaparsanız , Komisyon Ödemezsiniz !

Sıfır piyasa yapıcı komisyonu promosyonu Binance’te listelenmiş tüm BUSD spot işlem çiftlerinde geçerlidir. Bu yazıyı okuduğunuza göre Dünyanın en büyük borsasında bir kaydınızın olduğunu düşünüyorum ! Eğer hala Dünyanın en büyük borsasında kaydınız yok ise , kripto para dünyasında kendi adınıza yeni bir sayfa açın ! Dünyanın en büyük ve en çok güvenilir borsasına şimdi Kayıt Olun ! Binance’lı olmanız için sebepler ;

 • Sade ve kullanışlı arayüz ! Binance borsasında , yeni başlayan kullanıcılar için çok daha kolay işlem yapabileceği Binance Lite ve profesyonel kullanıcılar için Binance Pro modu mevcuttur .
 • Düşük Komisyon Ücretleri , Piyasa yapıcı olarak yapacağınız her Busd işlem çiftinde komisyon ödemezsiniz .
 • Çoklu Platform Özellikleri , Binance borsasında , Fan Token , NFT , Staking , Birikim , Spot , Marjin ve Vadeli işlemlere kadar , her kullanıcının kullanmak istediği ürün ve proje Binance iç yapısında  bulunmaktadır .
 • Güvenilir Platform , Kripto para piyasasında kullanıcıları en çok ilgilendiren durum , Binance borsası için her bir kullanıcının güvenliği ana vizyonlarından biridir . Bunun için borsa her bir kullanıcı için çeşitli güvenlik yöntemlerini aktifleştirmeyi önerir . Ve kripto dolandırıcılıkları hakkında blogunda her bir kullanıcıyı bilgilendiren makalelere yer verir .
 • Binance borsasında tüm kullanıcılar için benzersiz hediyeler , çekilişler , ön satışlar ve fırsatlar mevcuttur . Şimdi Binance’lı olmanın zamanı ! BURADAN kayıt işlemlerinizi tamamlayarak %20 komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz !

Dünyanın En Büyük Borsasında Komisyon Ödemeden İşlem Yapın ! BUSD Nedir ? BUSD Neden Güvenlidir ? BUSD Kullanmanın Avantajları Nelerdir ? Neden BUSD Kullanmalısınız ? busd binance , binance busd

Binance TR , BUSD/USDT Alım-Satım Çiftinde  Piyasa Alıcı/Yapıcı 0 Komisyonu Kampanyası Duyurdu !

Dünya’nın en büyük kripto para borsası kalitesini Türkiye’ye taşıdı ! Binance TR ile milyonlarca Türk kullanıcıya hizmet veren platform kullanıcılarına yeni bir kampanya duyurdu . İster piyasa yapıcı , ister piyasa alıcı olun BUSD/USDT alım satım işlemlerinizde artık komisyon ortadan kalktı . Kullanıcılara daha iyi bir hizmet sunan Binance TR borsasında aynı zamanda piyasa yapıcı için BUSD alım -satım çiftlerinde 0 komisyon kampanyası da bulunuyor . Bu eşsiz kampanyaların hem Binance Global hem de Binance Türkiye platformlarında geçerli olduğunu belirtmek istiyorum . BUSD ile daha çok avantalardan yaralanacağınızı biliyor musunuz ? Tam kapsamlı rehberimizi okuyarak , 0 komisyon kampanyasından faydalanın ve BUSD ‘un eşsiz özellikleri ve avantajlarından yararlanın !

Piyasa Yapıcı Nedir ?

Kripto Para piyasası yada diğer piyasalar, alıcılardan ve yapıcılardan oluşmaktadır .  Anında alım yapan kişilere yada kurumlara Alıcı adı verilir .  Yapıcılar ise , hemen alım yapmak yerine , gerçekleştirilmemiş alım ve satım emirleri yaratırlar . Örnek vermek gerekir ise ; BNB 552 BUSD değerinde varsayalım , fiyat 600 BUSD’a ulaştığında sat emiri , yapıcı bir işlemdir . 

busd coin nedir

BUSD Nedir ?

Kripto para piyasasında yer alan her bir kullanıcı sabit para , stabil coin yada stable Coin gibi kavramları duymuş yada görmüştür . Stabil coin olarak adlandırılan tüm kripto paralar ,  genellikle değeri başka bir fiyat para birimine ya da değerli bir varlığa sabitlenmiş kripto para türüdür. Bu paralar, ABD doları, diğer kripto para birimleri, değerli metaller veya üçünün bir kombinasyonu gibi fiyat para birimlerine sabitlenebilir. Peki Stabil Coinler arasında en güvenilir , avantajlı ve yine en çok tercih edilen BUSD Nedir ?

BUSD basit anlatım ile , yasal düzenlemeye tabi olan , Amerikan dolarına endeksli ( Eş Değer ) , itibari para destekli bir sabit coindir. Binance , her bir BUSD birimi için rezervde bir USD tutmaktadır . Diğer bir deyişle BUSD arzı Dolar arzına eş değerdir . Busd tutan yada muhafaza eden her bir kullanıcı elindeki BUSD’u itibari paraya çevirebilir yada itibari paralarını BUSD’a dönüştürebilir .

İtibari Para Nedir : İtibari Para , günümüzde dolaşımda olan para ve para çeşitleridir. Örn ; Dolar , Euro , TL ..

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanının BUSD’u yasal olarak düzenlediğini biliyor muydunuz ?

busd güvenlimi

BUSD Neden Güvenlidir ?

Kripto para sektöründe her bir kullanıcının önceliği güvendir . Dünyanın en güvenilir ve en çok işlem gören borsası Binance , her bir projede yada çalışmasında olduğu gibi bu ana misyonlarını projelerinde gerçekleştirerek , kullanıcılar için en güvenli ortamı meydana getirmiştir . Binance tarafından kullanıcılara sunulan BUSD’u bu kadar güvenilir yapan unsurlar nedir diye sorarsanız ? İşte o unsurlar ;

 • BUSD , New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından yasal olarak düzenlemektedir.
 • BUSD’nin toplam arzına eşit bir miktarda Amerikan Dolar , FDIC ( ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu) tarafından sigortalı olan ve Paxos’un rezervi işlevini gören ABD bankalarında tutulmaktadır. Bu güven açısından çok önemli bir durumdur . 
 • Piyasada yer alan popüler bir stabil coinin bile , New York Başsavcısı tarafından açılan bir davada, sabit coinin rezervlerinin %100 itibari para destekli olmadığını göstermiştir. Busd’u diğer stabil coinlerden ayıran en büyük güven kaynağı , Busd’un arzına eşit miktarda Amerikan Doları bankalarda tutulmaktadır . 
 • Dolar fiyatı düştüğünde yada yükseldiğinde BUSD değeri anlık olarak takip etmektedir . 
 • New York eyaleti düzenleyicileri Paxos , BUSD tokenlarının yaratılmasını ve yakılmasını da dikkatle kontrol etmelidir. Ayrıca Paxos, yasa dışı faaliyetlerden dolayı gerekirse hesapları dondurma ve fonları taşıma hakkını da elinde tutar.
 • Muhasebe şirketi Withum, BUSD’nin düzenlemeye tabi bir kripto para olarak gereklilikleri yerine getirmesi kapsamında bu denetimleri yapar. Her proje bunu yapmaz ve her itibari para destekli bazı sabit coinler iddia ettikleri kadar rezerve sahip olmayabilir. Bu ilerleyen süreçlerde diğer stabil coinler için yasal işlemlere tabi tutulmasına neden olacaktır . Fakat BUSD şeffaf , yasal ve tüm yasa içerisindeki kurallara göre piyasada yer almakta ve hizmet vermektedir . 

busd avantaj

BUSD Kullanmanın Avantajları Nelerdir ?

Her bir Binance kullanıcısının BUSD kullanarak çeşitli avantajlara ve fırsatlara sahip olduğunu biliyor muydunuz ? Gelin Lider Stabil Coinin  avantaj ve fırsatlara bir göz atalım !

 • Sıfır Piyasa Yapıcı Komisyonu
 • 1’e 1 Dolar Destekli
 • En Fazla Yasal Düzenleyeme Sahip
 • Sıfır Komisyon İle Satın Alma
 • Dünyanın Her Yerine, Hızla Ve Düşük Komisyonla Transfer Edin.
 • Çoklu Ağ Desteği
 • Borç Vererek Kazanç Elde Etme
 • Kripto Piyasalarındaki Fiyat Dalgalanmalarından Kaçınma
 • Arbitraj İmkanı
 • İtibari Paraya ( Dolar , TL , Euro ) Çevirmek Zorunda Kalmadan Kazancı Garanti Altına Alma
 • Kolay Erişim

Sıfır Piyasa Yapıcı Komisyon

Binance borsasında , piyasa yapıcı olarak yapacağınız her işlemde komisyon ödemezsiniz . Bu avantaj mevcut ve yeni tüm spot BUSD alım-satım çiftleri için geçerlidir .

1’e 1 Dolar Destekli

1 BUSD her zaman 1 Amerikan Dolar’ıdır !Busd’larınızı USD karşılığında satın alabilir ya da nakite çevirebilirsiniz. BUSD sizin gerçek paranızdır.

En Fazla Yasal Düzenlemeye Sahip

Güven yasa ile başlar ! Busd , çoğu stabil coinin tabii olmadığı yasal yükümlülüklere tabidir . BUSD , New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından yasal olarak düzenlemekte ve denetlenmektedir. New York eyaleti düzenleyicileri Paxos, Binance ve sabit coinin nasıl çalışması gerektiği üzerine belirli tedbirleri uygulamaya koymuştur. Paxos, tokenın tam olarak teminatlandırıldığını garanti altına almanın yanı sıra BUSD tokenlarının yakılmasını ve yaratılmasını kontrol etmelidir. Ayrıca Paxos, yasa dışı faaliyetlerden dolayı gerekirse hesapları dondurma ve fonları taşıma hakkını da elinde tutar. Bu prensiplerin tamamı, Trust Charter’a (Güven Beratı) ve sabit coinler için geçerli olan New York bankacılık kanunlarına uygundur.

Hızlı , Esnek ve Düşük Komisyon

Busd çoklu ağ destekleri sayesinde kullanıcılara hem seçenek hemde hızlı transfer işlemi gerçekleşmesine olanak sağlıyor . Ayrıca Busd kullanıcıları , Busd transferlerinde düşük ağ ücreti ödeyerek , fazla komisyonlardan kurtuluyor . Unutmadan Binance Global hesabınızdan , Binance TR’ye yapacağınız transferlerde işlem ücreti iade edilmektedir . Binance TR hesabı olmayan kullanıcılar BURADAN , Binance Türkiye kayıt işlemini başlatabilir .

Kolay Erişim

BUSD satın alma işlemleri için Binance borsasından ya da itibari para geçiş kanallarından hızlıca BUSD satın alabilirsiniz .

Çoklu Ağ Desteği

BUSD 3 farklı blockchain üzerinde yer almaktadır . Bunlar sırası ile , Binance Chain , Binance Smart Chain ve Ethereum ‘dur .

Borç Vererek Kazanç Elde Etme

Binance esnek birikimler ile BUSD’larınızı yatırarak pasif gelir oluşturabilirsiniz . Binance Lendings sayesinde BUSD’larınızı borç vererek de getiri elde edebilirsiniz .

Kripto Piyasalarındaki Fiyat Dalgalanmalarından Kaçınma

Kripto para piyasası bazen çok değişken olabilir . Piyasalarda oynaklık fazla olduğu zaman , yada piyasaya korku büründüğü zaman kullanıcıların çoğunluğu itibari paralara geçmeye çalışmaktadır . Fakat buna vaktiniz olmadığını mı düşünüyorsunuz ? BUSD itibari parayı temsil eden stabil coindir . Kullanıcılar Binance üzerinden kripto paralarını hızlı bir şekilde BUSD’e dönüştürebilir ve oynak piyasa içerisinde nefes alabilir .

Arbitraj İmkanı

Kripto , borsa yada finansal ekosistemi tanıyan çoğu kullanıcı , arbitraj kelimesi duymuş yada uygulamıştır . Her şeyden önce arbitraj , aynı malı yada kripto parayı farklı bir platformda yada platform içerisinde yer alan fiyat farklılıklarını kullanarak kazanç sağlama yöntemi olarak adlandırılabilir . Örneğin ;  X Borsasında Bitcoin 1 lira iken Y Borsasında Bitcoin 1.1 lira olabilir . Yatırımcının X borsasından Bitcoini 1 liraya alıp , 1.1 liraya Y borsaya yatması işlemine Arbitraj denir.

BUSD tutmak, arbitraj yapan kullanıcıların hızla bir borsadan diğerine geçmesine ve BUSD’nin farklı platformlar üzerindeki yaygın kullanım oranından faydalanmasına imkan tanır. Hatta BUSD ile itibari para alım satım işlemleri gerçekleştirerek arbitraj fırsatlarından faydalanabilirsiniz .

İtibari Paraya ( Dolar , TL , Euro ) Çevirmek Zorunda Kalmadan Kazancı Garanti Altına Alma

Bir yatırımızdan çıkmak yada kar almak için Busd kullanabilirsiniz . BUSD bunu yapmanız için likit bir yol sunar .  Busd sayesinde , paranızı itibari paraya dönüştürmeye uğraşmadan , tekrar hızlı bir biçimde yatırım yapabilir yada yeni bir varlık alımı için fırsat kollayabilirsiniz .

Kolay Erişim

Busd bir sürü avantajın yanı sıra kolay erişim sunmaktadır . Busd alıp satmak için her zaman likit vardır . Dünyanın en büyük borsasında çoğu işlemlerinizi hızlı bir şekilde Busd olarak alabilir ve satabilirsiniz . Ayrıca kredi kartı ve bank kartı ile de Busd alabilirsiniz .

Diğer Benzersiz Avantajlar

Busd almanın , tutmanın benzersiz avantajları , her kullanıcı için kripto para dünyasında kolaylık sağlamaktadır . İşte diğer benzersiz avantajlar ;

 • Binance BUSD, büyük bir kullanıcı tabanına sahiptir.
 • BUSD, geniş bir itibari para giriş ve çıkış kanalı destek ağına sahip. Binance’ten kolayca BUSD satın almak ve bozdurmak için birçok yerel para birimi kullanılabiliyor.
 • BUSD, büyük hacimlerle işlem yapılacaksa bile hızla satın alınabiliyor ve ABD dolarına çevrilebiliyor.
 • BUSD, Binance üzerinde yüzlerce işlem çiftiyle çok iyi bir likiditeye sahiptir.
 • BUSD, diğer sabit coinlere kıyasla daha istikrarlı ve endeksi doğru fiyatlara sahip.
 • DEX borsalarında BUSD ile işlem yapabilirsiniz . İşte bazı Dex’ler ;  Uniswap, Pancakeswap , Curve, Loopring , 1inch, Kyber , Tokenlon ,  Mooniswap, Paraswap, Bepswap ve daha fazlası …
 • Binance staking ile yüksek ve pasif gelir elde edebilirsiniz .

busd kullanmanın nedenler,

Neden BUSD Kullanmalısınız ? Sonuç !

Busd eşittir , güvenlik , kolay erişim , yasalara uygun , düşük komisyon , yüksek yatırım getirileri , benzersiz avantajlar , çoklu ağ desteği , güven ! Tüm bu unsurları ve fazlasını barındıran Busd Lider Stabil Coin olarak her kullanıcıya benzersiz fayda , avantaj ve fırsat sunmaktadır . Bu avantajlardan yararlanmak ve faydalanmak için , yapmanız gereken işlem çok basit ! Busd ile kripto dünyasında benzersiz avantajlardan yararlanın .

Bu Rehberler İşine Yarayabilir !

Sosyal Medya'da Bilgi Kripto !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !