Balancer Coin Nedir ? BAL Coin Kaç TL ?

Balancer Coin Nedir

Balence Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş ve likidite havuz protokolüdür. Merkeziyetsiz DeFi platformu olan Balence’ nin yerel tokeni BAL Coin’dir.  Bal Coin  Fernando Martinelli ve Mike McDonald tarafından kurulmuştur. Peki tam olarak Balancer Coin Nedir ? BAL Coin Kaç TL ? Bal Coin Nasıl Alınır ? BAL Coin Madenciliği ! Balancer Coin Nasıl Alınır ?

okex borsası

Balancer Coin Nedir ?

Balence Coin Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş ve likidite havuz protokolüdür. Merkezi olmayan DeFi platformu olan Balence‘ nin yerel tokeni BAL Coin‘dir. Bal Coin  Fernando Martinelli ve Mike McDonald tarafından geliştirilen Balancer 2018 tarihinde  BlockScience yazılım firmasında bir araştırma programı olarak başlamıştır.

Balence protokolünün uygulanması amacı ile kurulan söz konusu şirket 2020 yılında Balence Coini piyasaya sürmüştür. ETH ağı üzerinde piyasa yapıcı rol oynayan likidite sağlayan ERC-20 Tokenidir. Bal coin bir ödeme birimi olarak kullanılmaktadır ve bir nevi endeks fonu gibi çalışmaktadır. Akıllı sipariş yöneticisi adı verilen sistemi kullanarak yatırımcıların en iyi fiyatlara ulaşmasını sağlamaktadır. Likidite havuzlarına katkıda bulunan yatırımcılar BAL Coin sayesinde yüksel karlı ticaret yapma imkanı sunmaktadır. Bunların yanı sıra sahip olduğu diğer özellikler;

 • Flaş kredi imkanı sağlamaktadır.
 • Havuz varlıklar için protokol kasası görevi görmektedir.
 • Özel AMM olarak çalışmaktadır.
 • Düşük gaz harcamaları sunmaktadır.
 • Geliştirilmiş gaz verimliliği sağlamaktadır.
 • Protokol ücretlerinin topluluğun yönetiminde olmasına izin vermektedir.

bal coin nedir nasıl alınır

BAL Coin Kaç TL ? 1 BAL COİN Kaç TL ?

BAL en düşük fiyatını 2020 Temmuzda 7,88 dolar olarak görürken , en yüksek fiyatını ise 2021 12 şubatta 52,19 dolar olarak görmüştür. Balence Coinin 35.725.000 BAL , Toplam Arzı ise: 100.000.000 BAL

 

BAL Coin Madenciliği Yapılıyor mu ?

Balacer platformunda ‘liquidity mining’ yani likidite havuz madenciliği yapılmaktadır. Sisteme sağlanan likidite karşılığında BAL Tokenler ödül olarak verilmektedir.

Önerilen Makaleler

Bal Coin Nasıl Alınır ?

Balence Coin  kripto para almaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak  kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekmektedir. Bu sitelere kayıt olduktan sonra yapacağını ilk işlen ise kimlik doğrulaması olacaktır. Kimliğinizi ön arka şeklinde sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Bazı borsalar selfie istemektedir. Bu kayıt yapacağınız siteye göre değişiklik göstermektedir. Bal Coin Nasıl Alınır ? BAL Coin Madenciliği ! Balancer Coin Nasıl Alınır ?

BAL Coin alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman ,BAL Coin ‘in çoğu borsada yer aldığını görebilirsiniz . Bu borsalar arasında en çok tercih edilen ve en çok güvenilen borsalardan biri olan , OKEx üzerinden alım yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz . Balancer Coin Nedir ? BAL Coin Kaç TL ? 

 • Linke tıkladıktan sonra , sizden hesabın kurulumunu tamamlayabilmek adına , Mail adresiniz ve herhangi bir şifre oluşturmanızı istenecektir.
 • Bilgiler kısmına yazacağınız Mail adresinizi ve şifrenizi unutmamanız , daha sonra oluşabilecek sorunların önüne geçecektir.
 • Mail işlemleri tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama smsi gönderilecektir. Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
 • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulaması isteyecektir. Burada iki doğrulamayı da kullanabilirsiniz .
 • Daha sonra sizden Doğrulama yapmanızı istenecektir. Doğrula kısmında , Kişisel Bilgiler , Adres Bilgileri gibi doğrulama işlemleri bulunuyor . Bunları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doğru olmayan bilgiler ile doğrulama yapmaya çalıştığınız  takdirde üyeliğiniz engellenecektir.
 • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , OKEx üyeliğiniz aktif olacaktır.
 • Daha sonra , Para yatırma işlemleri gerçekleştirerek , tercih ettiğiniz Kripto Paraya yatırım yapabilirsiniz .

yeni kripto paralar

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.