Ana SayfaAirdrop & TestnetBabylon (BBN) Airdrop Rehberi

Babylon (BBN) Airdrop Rehberi

Binance tarafından desteklenen Babylon testnet görevleri başlattı.

spot_img

Babylon , Bitcoin sahiplerinin Bitcoin’lerini Bitcoin ağında güvenli bir şekilde stake etmelerine ve stake kanıtı kullanan diğer blockchain ağlarının güvenliğine katılmalarına olanak tanıyan bir protokoldür. Babylon test ağı 28 Şubat 2024’te yayına girecek ve erken katılanlar ödüllendirilecek! Daha fazla Babylon (BBN) token airdrop fırsatına yardımcı olabilecek görevler de var. İşte Babylon ($BBN) token airdrop rehberi ve detayları

Babylon ($BBN) Nedir?

Babylon, insanların Bitcoin’lerini, hisse kanıtı kullanan diğer ağların güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için kullanmalarına olanak tanıyan bir projedir. Proof-of-stake, ağı işleten kişilerin kurallara uyduğundan ve hile yapmadığından emin olmanın bir yoludur.

Babylon’un bunu bitcoinleri başka bir ağa taşımadan yapabilen özel bir protokolü var ki bu da riskli ve pahalıdır. Babylon’un ayrıca Bitcoin’i ve stake kanıtı ağlarını birbirine bağlayan ve her iki taraftaki önemli bilgileri kaydeden bir zinciri var. Babylon’un bazı temel özellikleri şunlardır:

 • Bitcoin staking : İnsanlar bitcoinlerini Bitcoin zincirindeki bir sözleşmeye kilitleyebilir ve bunları bir stake kanıtı ağındaki blokları doğrulamak için kullanabilir. Kurallara uydukları takdirde ödül kazanabilirler. Kuralları ihlal ederlerse bitcoinlerini kaybedecekler.
 • Tamamen kesilebilir PoS güvenliği : Babylon, hile yapanların özel anahtarlarını sızdırarak ve bitcoinlerini yakarak, Proof-of-Stake ağındaki her türlü hile davranışını tespit edebilir ve cezalandırabilir. Bu, ağı daha güvenli ve güvenilir hale getirir.
 • Staker güvenliği ve likidite : Bitcoinlerini stake eden kişiler, dürüst oldukları sürece bunları istedikleri zaman geri çekebilirler. Uzun süre beklemeleri veya başkalarının onayına güvenmeleri gerekmez. Bu, stake etmeyi daha rahat ve esnek hale getirir.
 • PoS zincirinden bağımsız : Babylon, Tendermint, Casper veya GRANDPA gibi BFT konsensüs protokolünü kullanan herhangi bir stake kanıtı ağıyla çalışabilir. Babylon orijinal protokolü değiştirmez ancak bunun üzerine ekstra bir güvenlik katmanı ekler.

Babylon (BBN) Token Nedir?

Babylon ($BBN) tokenı, Babylon protokolünün yönetişim tokenıdır. Babylon’un kullanıcılarına ait olmasını sağlamada çok önemli bir rol oynuyor. BBN tokeni ile ilgili bazı önemli noktalar şunlardır:

 1. Mülkiyet ve Yönetişim :
  • BBN tokeni, sahiplerine Babylon protokolüyle ilgili kararları etkileme gücü veriyor.
  • BBN tokenlerinin %69’u topluluğa aittir ve paydaşları katkıları, fikirleri, iyileştirmeleri ve performans ve yönetim altındaki varlıklara (AUM) dayalı olarak topluluk yönetimi için dinamik olarak ödüllendirir.
 2. Protokol Yönetimi :
  • Babylon, Ethereum ağı üzerinde faaliyet göstermektedir ve şeffaflık, gözetimsiz kontrol ve izinsiz erişim ilkelerini izlemektedir.
  • Protokolün yönetimi BBN token sahiplerinin elindedir. Protokolde önerilen değişikliklere oy verirler ve protokol hazinesinin nasıl kullanılacağına karar verirler.
 3. Bitcoin Staking Öncü Geçişi :
  • Babylon’un vizyonu, Bitcoin’i Stake Kanıtı ekonomisini güvence altına alacak şekilde ölçeklendirmektir .
  • Kullanıcılar, Bitcoin Staker olarak , üçüncü taraf saklama veya köprü mekanizmalarına güvenmeden Bitcoin’lerini doğrudan Proof-of-Stake zincirlerinde stake edebilirler.
  • Protokol, Bitcoin stakerları için güvenlik, likidite ve getiri sağlar.

Özetle, BBN tokeni topluluğa Babylon’un geleceğini şekillendirme yetkisi veriyor ve Bitcoin’in güvenliğini merkezi olmayan ekonomiyle birleştiriyor.

Babylon (BBN) Airdrop’u Nasıl Alınır?

İşte Babylon ($BBN) token airdropunu nasıl alacağınıza dair rehberimiz

 1. OKX ve Keplr tarayıcı cüzdanlarını edinin

  OKX ve Keplr cüzdanlarını Google Chrome uzantılarınıza indirin. Cüzdanlarınız yoksa, https://pioneers.babylonchain.io/ adresindeki web sitesinden indirebilirsiniz.

 2. Babylon test ağı ağı ekle

  Sol üst köşeye ve “Daha fazla zincir ekle”ye tıklayarak Babylon test ağını Kepler cüzdanınıza ekleyin. Daha sonra açılan pencerede aramaya “Babylon” yazın ve Babylon Testnet’i ekleyin. Aramaya ‘Babylon’ yazıp ‘Babylon test ağını ekle’ seçeneğine tıklayarak Babylon test ağını Kepler cüzdanınıza ekleyin. Daha sonra tekrar sol üst köşeye tıklayın ve “Zincir görünürlüğünü yönet” seçeneğine gidin. Babylon zincirlerini arayıp seçin ve “Kaydet”e tıklayın.

 3. Test ağı belirteçlerini alın

  BURADAN Babylon Discord kanalına katılın ve #faucet kanalına gidin. “!faucet [Babylon testnet adresi]” yazın. Babylon testnet adresinizi bulmak için Keplr cüzdanınıza gidin ve “Adresi Kopyala”ya tıklayın. Burada Babylon testnet adresinizi bulacaksınız. Musluk size 0,1 testnet $BBN tokeni verecek ve her 6 saatte bir talep edebilirsiniz.

 4. OKX cüzdanında Signet ağına bağlanın

  Sağ üst köşeye tıklayarak ve “BTC Signet” ağını bularak OKX cüzdanındaki Signet ağına bağlanın. Signet ağı, Bitcoin ana zincirine paralel çalışan Bitcoin test ağıdır.

 5. Testnet BTC’sini alın ($sBTC)

  OKX cüzdan sayfasında “Kriptoyu yönet”e tıklayın ve “sBTC”yi arayın. Daha sonra ekle butonuna tıklayın. Daha sonra https://alt.signetfaucet.com/ adresine gidin ve bir miktar testnet BTC almak için sBTC adresinizi yazın. Ağ şu anda çok sıkışık olduğundan, $sBTC’nizi almak için buna birden çok kez tıklamanız gerekebilir. İsteğiniz başarılı olursa sayfada “İşleniyor” yazacak ve işlem karma sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada, işlem kimliğini kopyalayıp Galxe’de “Anket: Signet Bitcoin’i Talep Et” görevi altında göndermeniz gerekecektir.

 6. Galxe görevlerini tamamlayın ve NFT’yi nane haline getirin

  Babylon’un Galxe sayfasına gidin ve görevleri tamamlayın. Bunlar, sosyal medya hesaplarını takip etmek veya onlarla etkileşimde bulunmak gibi sosyal görevlerdir. Tüm Galxe görevlerini tamamladıktan sonra Babylon NFT’yi basabileceksiniz. Görevleri tamamladığınızdan ve en kısa sürede bastığınızdan emin olun , çünkü 100.000 NFT’lik bir sınır vardır.

 7. Testnet Babylon tokenlarını Stake Edin

  1 gün içinde yayına girdiğinde hemen Babylon testnet stake sayfasına gidin . $sBTC ve $BBN’nizi Babylon test ağında stake edin. Daha fazla ayrıntı için zamanı geldiğinde bu Babylon ($BBN) tokeni airdrop kılavuzuna dönmeyi unutmayın!

 8. Zealy görevlerini tamamla

  Babylon’un Zealy sayfasına bağlanın ve görevleri tamamlayın. Beacons Ambassador Programının tamamlanması nispeten kolaydır ve Babylon için yalnızca içerik oluşturmanızı gerektirir. 8 görevi tamamladıktan sonra daha yüksek seviyelerin ve Şövalye ve Öncü gibi Discord rollerinin kilidini açacaksınız. Ayrıca bu başarı, olası airdroplar için uygunluk kriteri olarak da kullanılabilir.

 9. Bitcoin öncü geçiş NFT’sini talep edin

  Hatıra Bitcoin öncü geçiş kartınızı lansman sırasındaki yedi günlük talep dönemi boyunca alın. Tedarik sınırlıdır ve ilk gelen ilk alır.

Diğer Airdrop Görevleri:

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar