Avustralyalı Yetkililer Uyardı!

Yetkililer UYARDI
Abone Ol 

Yeni Güney Galler Polisi, vatandaşları, saldırganların kripto para birimlerini çalmak için halka açık yerlere sahte kağıt kripto cüzdanları attığı konusunda uyardı. Avustralyalı Yetkililer Uyardı! 

Yetkililer kağıt cüzdan dolandırıcılığına karşı uyardı

Kağıt cüzdan, metin veya QR kodları biçiminde özel bir anahtar ve isteğe bağlı olarak bir genel anahtar veya kripto para birimi adresi ile basılmış düz bir kağıt parçasıdır.

Kolluk kuvvetleri, şüphelenmeyen Avustralyalıların böyle bir cüzdan bulduğunu ve QR’yi taradığını bildirdi.   Kurbandan daha sonra 16.000 Avustralya Doları’na (10.000 ABD Doları) kadar bir kripto para birimi cüzdanına erişmek için bir bağlantıyı izlemesi isteniyor.

Dolandırıcılar daha sonra sizden varlıkların çekilmesi için bir ücret ödemenizi ve para transfer etmenize izin verdiği varsayılan cüzdan kimlik bilgilerinizi vermenizi ister.

Yeni Güney Galler polisi, “Kripto para birimi çekme ücreti ödendikten ve kripto para cüzdanı ayrıntıları sağlandıktan sonra, dolandırıcılar kripto para birimini kurbanların cüzdanlarından çalar” dedi.

Yetkililer halka uyanık olmalarını tavsiye etti. Halka açık bir yerde kağıt kripto cüzdanı bulan hiç kimse QR kodunu taramamalı veya kişisel bilgilerini vermemelidir.

Bunun yerine, böyle bir cüzdanı yerel polis karakoluna teslim etmelidir. Bu, böyle bir dolandırıcılığın ilk vakası değil. Yaklaşık üç ay önce bir Reddit kullanıcısı, bir kağıt kripto cüzdanı bulduğunu ve olası bir dolandırıcılıktan şüphelendiğini bildirdi.

Ülkenin dört bir yanından düzinelerce insan sokakta, sahilde ve parklarda kağıt kripto cüzdan bulma hikayeleriyle yanıt verdi. Bazıları, cüzdan adresini ve ağdaki işlemleri görebildikleri için dolandırıcıların numarasına kandı. Onlara göre, web sitesi ve kripto para çekme ücreti gerçek görünüyordu.

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC), bu ayın başlarında yerel halkı kripto para dolandırıcılığı sayısındaki artış konusunda uyardı ve ana belirtilerini adlandırdı.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.