Yaptırımlar ve Enflasyon Yüksek Altın Fiyatlarını Destekliyor

Yaptırımlar ve Enflasyon Yüksek Altın Fiyatlarını Destekliyor

Enflasyon düşmeye başlamadan önce çok daha yükseğe çıkabilir. Yaptırımlar ve Enflasyon Yüksek Altın Fiyatlarını Destekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yaptırımlar ve Enflasyon Yüksek Altın Fiyatlarını Destekliyor

Altın Pazartesi sabahı Avustralya’da fiyatları düşüren cansız bir hareketle açıldı. Haziran 2022’nin en aktif kontrat altın vadeli işlemleri olan baz, bu sabah 1927,10 dolardan açıldı ve bugün 1918,20 doların en düşük seviyesinden işlem gördü. Metal daha sonra toparlanarak 1936$’a yükseldi ve öğleden sonra 2:50 itibarıyla EDT bugünün gün içi en yüksek seviyesinin hemen dışında işlem görüyor ve 11,80$ veya %0,61 net kazançla 1935,60$’da sabitlendi.

Düşüş grubu, enflasyonun son 40 yılın en yüksek noktasında olduğu gerçeğine odaklanıyor ve bu da 4 Mayıs’ta FOMC toplantısını tamamladıklarında büyük olasılıkla Federal Rezerv tarafından çok daha agresif bir duruşa yol açacak. Üyeler, bu yıl kalan altı FOMC toplantısının her birinde faiz oranlarını artıracaklarını zaten açıkladılar.

Önerilen Makaleler

Bir diğer önemli faktör de Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi ve askeri harekatlarıyla sadece askeri değil sivilleri de hedef aldığı bildirilen yıkım .  Milyonlarca Ukraynalı, sınırlarındaki NATO ülkelerinin güvenliğine sığınmak için ülkeden kaçtı.

Ancak bilinmeyen faktör, bu oran artışlarının beklendiği gibi yani %¼ olup olmayacağı, yoksa kalan FOMC toplantılarının birden fazlasında faiz oranlarını %½ oranında artıran daha agresif bir duruş mu olacağıdır.

31 Mart’ta, Şubat ayı enflasyon rakamları açıklandı ve bu da mevcut enflasyon seviyesinde bir başka artışa işaret etti. Bununla birlikte, Cleveland Federal Rezerv Bankası tarafından yapılan çalışma, enflasyonist baskıların yıldan yıla Mart ayında %8.41’de geldiğini ve ilk çeyrek için tahminlerinin enflasyonun %9.1’e kadar çıkacağı yönünde.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.