Twitter’ın Elon Musk’a Ek Veri Vermesine Karar Verildi!

Elon Musk twitter
Abone Ol 

Twitter Inc.’e spam ve bot hesaplarıyla ilgili ek verileri Elon Musk’a sağlaması emredilmesinin yanı sıra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Twitter’ı spam hesaplarının sayısı hakkında da sorguladı. Mahkeme, Sosyal Medya Devine Elon Musk’a Ek Veri Sağlaması İçin Karar Verdi..Twitter’ın Elon Musk’a Ek Veri Vermesine Karar Verildi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Mahkeme, Sosyal Medya Devine Elon Musk’a Ek Veri Sağlaması İçin Karar Verdi

Delaware Chancery Mahkemesi yargıcı Şansölye Kathaleen St. J. McCormick, Perşembe günü Twitter Inc.’in (NYSE: TWTR) Tesla ve Spacex CEO’su Elon Musk’a ek veri sağlamasını gerektiren bir karar imzaladı. Davacı olan Twitter, sanık Musk ve iki şirketi X Holdings I ve X Holdings II’ye sosyal medya platformunu satın almak için 44 milyar dolarlık anlaşmayı feshettikleri için dava açtı.

Yargıç McCormick:

‘Sanıkların veri talepleri kesinlikle yurt dışındadır. Kelimenin tam anlamıyla okuyun, Davalıların belge talebi, Davacının her üç yılda bir mDAU sayımına dahil edilen yaklaşık 200 milyon hesabın her biri için Twitter’ın muhtemelen saklayabileceği tüm verileri yansıtan trilyonlarca veri noktası üzerine trilyonlarca veri üretmesini gerektirecektir.’

Twitter para kazanılabilir günlük aktif kullanıcıları“Twitter.com veya Twitter uygulamaları aracılığıyla herhangi bir günde giriş yapan ve Twitter’a erişen ve reklam gösterebilen Twitter kullanıcıları” olarak tanımlamaktadır.

Davacıya, Davalıların taleplerinin bir alt kümesini üretmesi emredildi: Davacı’nın 2021 4. Çeyrek denetimiyle bağlantılı olarak incelenen 9.000 hesap, tarafların ‘tarihi anlık görüntü’ olarak adlandırdığı.’

İlginizi çekebilir

Bütün bunlara ek olarak SEC, Çarşamba günü kamuya açıklanan yeni bir düzenleyici dosyaya göre, Twitter’ı spam hesaplarını belirleme yöntemi konusunda araştırdı. 15 Haziran tarihli bir mektupta SEC, Twitter CEO’su Parag Agrawal’dan şirketin bot hesap sayısını nasıl hesapladığı hakkında bazı bilgiler vermesini istedi. SEC, “2021 mali yılı boyunca ortalama yanlış veya spam hesap sayısının mDAU’nun %5’inden daha azını temsil etmeye devam ettiğine dair tahmininizi not ediyoruz,” dedi ve ekledi:

‘Önemli olduğu ölçüde, lütfen bu rakamların hesaplanmasında kullanılan metodolojiyi ve yönetim tarafından kullanılan temel muhakeme ve varsayımları açıklayın.’

Twitter , SEC soruşturmasına 22 Haziran’da metodolojinin standart bir açıklamasıyla yanıt verdi . Sosyal medya devi, menkul kıymetler düzenleyicisine, kullandığı metodolojiyi “yeterince” ifşa ettiğini ve tarafından incelenmek üzere rastgele binlerce hesabı seçtiğini belirtti. her çeyrekte insanlar.

SEC, 27 Temmuz’da Twitter’a başka bir mektup gönderdi: “Dosyalarınız üzerindeki incelememizi tamamladık. Personelin herhangi bir incelemesi, yorumu, eylemi veya eylemsizliğine bakılmaksızın, şirket ve yönetiminin açıklamalarının doğruluğundan ve yeterliliğinden sorumlu olduğunu hatırlatırız.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.