Ana SayfaKripto Para HaberleriTerraform Labs İflas Başvurusunda Bulundu

Terraform Labs İflas Başvurusunda Bulundu

İflas haberinden bu yana LUNC ve LUNA yüzde sekiz düştü.

spot_img
  • ABD’nin Delaware kentindeki iflas mahkemesi dosyalarına göre Terraform Labs, 21 Ocak’ta iflas başvurusunda bulundu . Buna göre şirketin 500 milyon dolara kadar borcu var.
  • Terraform Labs, algoritmik stablecoin UST’yi geliştirmekle görevlendirildi. Mayıs 2022’de ABD dolarına sabitini kaybettiğinde, kardeş projesi Terra’nın (LUNA) ve dolayısıyla stabilcoin’in de çöküşüne yol açan bir kısır döngü başlattı .
  • Terra CEO’su Do Kwon çöküşün ardından kaçtı ancak pasaportta sahtecilik suçundan Karadağ’da tutuklandı. Kwon, şimdi ABD’ye iade edilmeyi bekliyor. Kendisi dolandırıcılığın sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalacak.
  • ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, geçen yılın Şubat ayından bu yana Terraform Labs ve Do Kwon’u araştırıyor . Ancak son zamanlarda ABD’deki kötü hava koşulları nedeniyle bu ertelendi. Şirket ayrıca Singapur’da da bir davayla karşı karşıya.
  • Kwon’un kaçmasının ardından proje bölündü. Terraform ekibi LUNA’yı yeni bir formda sürdürdü. Orijinal para “LUNA Classic” (LUNC) oldu.
  • LUNA, LUNC ve stablecoin UST, gelişmeler sırasında defalarca fiyat artışları gördü ve bu da bazı yatırımcılara yeniden canlanma umudu verdi.
  • Ancak iflas haberinden bu yana LUNC ve LUNA yüzde sekiz düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar