Tasarım Kusurları Saldırısı (Design Flaw Attack)

Bir tasarım hatası saldırısı, tipik olarak, kullanıcıların fonlarını akıllı bir sözleşmeye kilitlemeleri için yüksek görünür teşvikler sergiler. Peki tam olarak Tasarım Kusurları Saldırısı (Design Flaw Attack) Nedir?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! 

Tasarım Kusurları Saldırısı (Design Flaw Attack) Nedir?

Tasarım hatası saldırısı (Design Flaw Attack), kötü niyetli bir kullanıcının , izinsiz ortamda etkileşimde bulunan bireyleri kandırmak için bilerek birakıllı sözleşme , merkezi olmayan pazar veya belirli kusurları bilen başka bir yazılım oluşturduğu bir saldırıyı ifade eder .
Bir tasarım hatası saldırısı, tipik olarak, kullanıcıların fonlarını akıllı bir sözleşmeye kilitlemeleri için yüksek görünür teşvikler sergiler. Sözleşmeyi veya üzerine inşa edildiği protokolü çevreleyen bazı kurallarda kusurlu bir tanım,  haksız ödemeye veya fonların serbest bırakılmasına yol açabilir.
Bir tasarım hatası saldırısı, kötü niyetli bir kullanıcı, herhangi bir kötü niyet olmaksızın başka bir kullanıcı tarafından oluşturulan bir sözleşmedeki kusurlardan yararlanmaya karar verdiğinde de gerçekleştirilebilir. Bu durumda, saldırı , saldırgan ile herhangi bir olası açık ağ katılımcısı arasındaki bilgi asimetrisine dayanacaktır .

Önerilen Makaleler

Augur platformundaki tahmin piyasaları, tasarım hatası saldırılarının bir hedefidir. Örneğin, hatalı pazarlarının çoğu, nihai amacı, çelişkili parametreler ve yorumlar nedeniyle sonuçları tartışılacak olan bir sözleşmede kullanıcıları parayla bahis oynamaları için kandırmak olan belirsiz ve net olmayan tanımlara dayanır.

Diğer olası tasarım kusuru saldırıları, oracle’ları veya fiyat beslemeleri gibi veri kaynaklarını hedef alabilir. Örneğin, bir saldırgan, sözleşmenin sona erme/uzlaşma tarihinden önce kullanımdan kaldırılabilecek tek bir harici fiyat kaynağı API’sine dayanan bir pazarı veya protokolü kasıtlı olarak hedefleyebilir ve böylece saldırgana, buna dayanan herhangi bir akıllı sözleşmeyi manipüle edebilme avantajı sağlar.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.