Ana SayfaKripto Para HaberleriSpot Bitcoin ETF Onayı Neden Gecikiyor

Spot Bitcoin ETF Onayı Neden Gecikiyor

ARK Invest CEO'su Cathie Wood'a göre, SEC Başkanı Gary Gensler'in Bitcoin (BTC) hakkındaki derin anlayışı göz önüne alındığında, spot ETF'ye karşı çıkması için mantıklı bir açıklama bulmak çok zor.

spot_img

Kripto dünyasının belki de şu anda beklediği en önemli haberlerden biride 12 şirketin Spot Bitcoin başvurularının onaylanması. Fakat bu süreç sürekli olarak erteleniyor. İşte bu gecikmenin arkasında ki muhtemel nedeni ARK Invest Ceo’su Cathie Wood açıklıyor. İşte Spot Bitcoin ETF onayı neden gecikiyor..

Cathie Wood, SEC’in Bitcoin ETF Onayını Neden Geciktirdiğini Açıkladı

Cathie Wood 14 Kasım Salı günü CNBC’nin Squawk Box programına verdiği röportajda, Gary Gensler’in Hazine Bakanı olmayı arzuladığını ve spot Bitcoin ETF’sini geciktirmesinin asıl nedeninin bu olabileceğini söyledi.

Gensler’in spot Bitcoin ETF’si konusundaki tereddütünün, potansiyel manipülasyon konusundaki endişelerinden kaynaklandığını ekledi. ARK Invest CEO’su Cathie Wood’a göre, SEC Başkanı Gary Gensler’in Bitcoin (BTC) hakkındaki derin anlayışı göz önüne alındığında, spot ETF’ye karşı çıkması için mantıklı bir açıklama bulmak çok zor.

Dolar (USDT) ile Pasif Gelir Elde Etmenin En Kazançlı Yöntemi: Binance Esnek Kazanç

Wood, SEC Başkanı rolünü üstlenmeden önce Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) kripto ve blockchain üzerine bir ders veren Gensler’in bu alandaki uzmanlığına dikkat çekti.

Her şeye rağmen Wood, kripto para konusunda yükseliş duruşunu sürdürüyor ve sonunda bir spot ETF’nin onaylanacağını öngörüyor.

Geçen hafta, Bitcoin ETF onayı penceresinin açılmasıyla birlikte Bitcoin fiyatı 37.000 dolara kadar önemli bir yükseliş kaydetti . ABD SEC’in son çağrıyı 17 Kasım’a kadar yapması bekleniyor. SEC’in ETF onayını daha da geciktirme ihtimali yüksek.

Bloomberg’in kıdemli ETF stratejisti James Seyffart, üç spot Bitcoin ETF başvurusu için son tarih yaklaşırken SEC’in gecikme emirleri verme ihtimalinin bulunduğunu söyledi.

Simpsonlar Kripto Para Kehanetleri (Şaşıracaksınız)

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar