Ana SayfaKripto Para HaberleriSon Dakika: Microsoft, Worldcoin ve OpenAI Kurucusu Sam Altman'ı İşe Aldı!

Son Dakika: Microsoft, Worldcoin ve OpenAI Kurucusu Sam Altman’ı İşe Aldı!

Microsoft CEO'su Satya Nadella, OpenAI'nin eski CEO'su Sam Altman'ı ve eski başkan Greg Brockman'ı yeni bir gelişmiş yapay zeka araştırma ekibine liderlik etmesi için işe aldı.

spot_img

Yapay zeka rekabetleri son hızda devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Elon Musk Grok ile herkese meydan okumuştu. Fakat daha farklı teknolojiler gün yüzüne çıkacak gibi gözüküyor. Microsoft, OpenAI’nin eski CEO’su Sam Altman’ı ve eski başkan Greg Brockman’ı yeni bir gelişmiş yapay zeka (AI) araştırma ekibine liderlik etmesi için resmi olarak işe aldı.

Microsoft, Sam Altman ve Greg Brockman’ı İşe Aldı

Microsoft CEO’su Satya Nadella, eski OpenAI CEO’su Sam Altman ve başkan Greg Brockman’ın işe alındığını resmi olarak X hesabından duyurdu. Sam ve Greg, yeni gelişmiş bir yapay zeka araştırma ekibine liderlik edecekler.

İşte o paylaşım:

Sam Altman ve Greg Brockman’ın meslektaşlarıyla birlikte yeni bir gelişmiş yapay zeka araştırma ekibine liderlik etmek üzere Microsoft’a katılacakları haberini paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Başarıları için gereken kaynakları onlara sağlamak üzere hızla hareket etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Nadella, şirketin OpenAI ile ortaklığa bağlı kalmaya devam ettiğini ve ürün yol haritasına güvendiğini söyledi. “Microsoft Ignite’ta duyurduğumuz her şeyle ve müşterilerimizi ve iş ortaklarımızı desteklemeye devam edeceğiz. Microsoft, Emmett Shear ve OpenAI’nin yeni liderlik ekibini tanımayı ve onlarla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyor. Sözlerini ekledi. 

Sam Altman, Nadella’nın paylaşımına “Görev devam ediyor” şeklinde yanıt verdi. Altman, OpenAI CEO’su olarak geri dönmek için pazarlık yapıyordu ancak OpenAI’nin dört kişilik yönetim kurulu, eski geçici CEO Mira Murati tarafından desteklenen müzakereleri , Altman’ın kurulun gereksinimlerini karşılayamadığı gerekçesiyle reddetti.

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar