Ana SayfaKripto Para HaberleriElon Musk, xAI Grok Yapay Zeka Platformunu Tanıttı

Elon Musk, xAI Grok Yapay Zeka Platformunu Tanıttı

Elon Musk dünyanın en iyi yapay zeka hizmeti Grok'u bugün tanıtacak. Grok, ChatGPT'yi gölgede bırakabilecek mi?

spot_img

Dünyanın en zengin iş insanı olan Elon Musk, teknoloji konusunda devrimleriyle adından sürekli söz ettirmeye devam ediyor. Musk’ın bu seferki projesi popüler yapay zeka platformu ChatGPT’ye rakip olacak cinsten. Musk dün yapılan bir röportajda xAI Grok yapay zeka hizmetini tanıtacağını duyurdu. Peki xAI Grok nedir, nasıl çalışır?

xAI Grok Nedir?

xAI Grok Elon Musk’ın şirketleri tarafından geliştirilen yapay zeka hizmetidir. Grok xAI şirketinin ilk ürünü. Grok’un X (eski adıyla Twitter) verileriyle geliştirildiği ve bu nedenle en son gelişmeler hakkında statik veri kümelerine sahip alternatif yapay zeka botlarına göre daha iyi bilgilendirildiği belirtiliyor.

xAI, sosyal medya platformu X’e entegre edilecek ve aynı zamanda bağımsız bir uygulama olarak da satışa sunulacak. Bir gönderide xAI, Grok’un sorulara biraz mizah ve biraz da isyanla yanıt vermek için yaratıldığını, dolayısıyla mizahtan hoşlanmayanlar için uygun olmadığını belirtti.

grok vs chatgpt 3.5 4, palm2 karşılaştırma

xAI Grok vs ChatGPT

Yapay zeka hizmetleri arasında yarışma gitgide kızışıyor. Milyarlarca dolara hükmeden iş insanları doğru yapay zeka için yatırımlardan çekinmiyor. Geçtiğimiz günlerde Google yapay zeka şirketi Antropic’e 2 Milyar dolar yatırım yapmıştı.

Teknoloji dünyasında bir sonraki hamlenin kesinlikle yapay zeka hizmetleri olacağı bariz belli. Günümüzde en çok kullanılan yapay zeka platformuysa OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT’dir. Peki hangisi daha iyi diye soracak olursak, şu yanıtı verebiliriz.

xAI tarafından desteklenen sistem, kullanıcılara yanıt veren, bilgi arayan ve sorular soran, esprili ve mizah anlayışının benzersiz özelliklerine sahip bir sohbet robotudur. Grok ve ChatGPT arasındaki bir diğer önemli fark ise Grok’un gerçek zamanlı veri sağlayacak olmasıdır. Elon Musk, Grok’un maksimum düzeyde gerçeği arayan bir yapay zeka olacağını ve mevcut ChatGPT’den birkaç kat daha iyi olacağını söyledi.

Simpsonlar Kripto Para Kehanetleri (Şaşıracaksınız)

Grok X (Twitter) Platformuna Entegre Olacak

xAI, sosyal medya platformu X’e entegre edilecek. Bildiğiniz üzere dünyadaki tüm gündem X platformunda anlık olarak sunuluyor. Grok’un X’e entegre edilmesi bilgi konusunda ciddi bir güncellik sunabilir. Bunun yanı sıra X platformunda bir kullanıcı artışı söz konusu olabilir.

Sizce Grok, ChatGPT’Yi geride bıracak mı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar