SEC’ten Kayıt Dışı ICO Suçlaması- 35 Milyon Dolar Ceza!

ayıt Dışı ICO
Abone Ol 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2018’de kayıt dışı bir ICO gerçekleştirdikleri için kripto para birimi platformu Sparkster ve CEO’su Sajjad Daya’ya 35 milyon dolar para cezası verdi. SEC, Sparkster platformunu kayıt dışı bir ICO yürütmekle suçladı! SEC’ten Kayıt Dışı ICO Suçlaması- 35 Milyon Dolar Ceza!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

SEC, Sparkster Platformunu Kayıt Dışı ICO Yürütmekle Suçladı!

SEC basın açıklamasına göre, Sajjad Daya, Nisan 2018’den Temmuz 2018’e kadar 4.000 ABD’li ve yabancı yatırımcıdan 30 milyon dolar toplayan SPRK token satışını düzenledi.

ICO organizatörleri, yatırımcılara, toplanan fonların platformu daha da geliştirmek için kullanılacağına ve SPRK tokenlarının fiyatının artacağına ve ticaret katlarında bulunacağına söz verdi.

Düzenleyicinin ana iddiası, SPRK tokenlarının SEC’e kayıtlı olmadığı ve ABD federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ederek menkul kıymetler olarak satıldığıdır. Ajans ayrıca, yatırımcı Ian Balina’ya karşı dava açarak, Teksas’ın Batı Bölgesi için ABD Bölge Mahkemesinde dava açtı. SEC şikayetine göre Balina, 5 milyon dolar değerinde SPRK tokenı satın aldı ve bunları çeşitli sosyal ağlarda tanıttı.

Önerilen Makaleler

Ayrıca SPRK’yı satın almayı teklif ettiği en az 50 kişilik bir yatırım havuzu düzenledi. Ancak Balina, tokenların tanıtımı için yatırılan miktarın %30’u kadar ödül aldığı bilgisini onlardan sakladı. Sparkster yönetimi, SEC’in iddialarını kabul etmedi veya reddetmedi. Kalan SPRK tokenlarını imha etmeyi, ticaret katlarından kaldırılmasını talep etmeyi ve ayrıca SEC emrini web sitesinde ve sosyal ağlarda yayınlamayı kabul etti.

Ayrıca Daya, beş yıl boyunca herhangi bir kripto varlık teklifine katılmaktan kaçınmayı kabul etti. Platformun yatırımcılara 30 milyon dolar iade etmesi, mahkeme kararından önce 4,6 milyon dolar faiz ödemesi ve 500.000 dolar idari para cezası ödemesi gerekiyor. Daiya’nın kendisi de 250.000 dolar para cezası ödemek zorunda. Geçen hafta SEC , başka bir kripto para birimi projesi olan Chicago Crypto Capital’ın organizatörlerini kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçladı . Daha önce departman , NVIDIA Corporation’a kripto para madenciliğinin şirketin gelirindeki rolü hakkındaki bilgileri gizlediği için para cezası verdi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.