Rostec, SWIFT’e Blockchain Tabanlı Alternatifini Açıkladı

Rostec swift
Abone Ol 

Rus üretim ve teknoloji holdingi Rostec, uluslararası yerleşimlerin işlenmesine ve dijital para biriminin depolanmasına izin veren bir sistem geliştirdi. Blockchain tabanlı platform, bazı Rus bankaları için mevcut olmayan SWIFT’e alternatif olarak duyuruldu. Rus devlet şirketi Rostec, SWIFT’e Blockchain Tabanlı Alternatifini Açıkladı!

Rus Devlet Şirketi Rostec, SWIFT’e Blockchain Tabanlı Alternatifini Açıkladı

Rus devlet şirketi Rostec, Rusya ile ortakları arasındaki uluslararası yerleşimleri ve dijital para biriminin depolanmasını kolaylaştırmak için blok zincir teknolojilerini kullanan bir platform inşa etti. CELLS, batı yaptırımlarının bir parçası olarak bir dizi Rus bankacılık kurumunun bağlantısının kesildiği küresel ödeme mesajlaşma sistemi SWIFT’e bir alternatif olarak tasarlanmıştır.

Rusya, Ukrayna’yı işgalinin bir sonucu olarak küresel finanstan, döviz rezervlerinden ve geleneksel ödeme kanallarından giderek daha fazla koptu. Moskova’daki hükümet, ticaret anlaşmalarında ruble ve yuan gibi ulusal para birimlerinde ödemelere geçmeye çalışıyor ve ayrıca uluslararası ödemeler için kripto para birimleri kullanma olasılığını düşünüyor . Bu, Rusya’nın en büyük şirketleri ve ithalatçıları olarak ABD doları ödemelerinde zorluklarla karşı karşıya kalıyor.

Rostec İcra Direktörü Oleg Yevtushenko’ya göre, “Blockchain platformuna dayalı bir dijital ödeme sistemi, yüksek hızlı, güvenli ve geri alınamaz işlemler sağlayarak SWIFT’in tam teşekküllü bir ikamesi olarak kullanılabilir.” RBC Crypto tarafından alıntılanan o, CELLS’in ulusal para birimlerinde yerleşimlere geçmeyi, yaptırım riskini ortadan kaldırmayı ve takas söz konusu olduğunda Rusya’nın ulusal mali politikasının bağımsızlığını sağlamayı mümkün kılacağını da sözlerine ekledi.

Önerilen Makaleler

CELLS, Novosibirsk Program Sistemleri Enstitüsü’nün (NIPS) bir ürünüdür. Tasarımcıları , uluslararası ödemeler, çoklu para birimi işlemleri, kullanıcı tanımlama ve dijital para birimi depolama, rapor ayrıntıları sağlayan dağıtılmış defter teknolojisine ( DLT ) dayalı eksiksiz bir yazılım ürünleri ve hizmetleri ekosistemi oluşturmak istedi .

Sistemin gelecekte kapasitesini artırma seçeneği ile saniyede 100.000 işlem gerçekleştirmesi bekleniyor. Yaratıcılar, CELLS, bir veri depolama sistemi, web uygulamaları oluşturmak için bir platform, bir “dijital pasaport” hizmeti, bir “dijital konut ve toplumsal hizmetler” sistemi ve diğer çözümlerin hayata geçirileceğini vaat ediyor.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.