Proxy Dava Edildi!

spot_img

Varlık yöneticisi BTC Capital Management, şirketi bir bitcoin dolandırıcılığına aracılık etmekle suçlayarak alan adı sağlayıcısı Domains by Proxy’ye dava açtı. Domains by Proxy, BTC Dolandırıcılığını Kolaylaştırdığı İçin Dava Edildi

Domains by Proxy, BTC dolandırıcılığını kolaylaştırdığı için dava edildi

Yatırım şirketi BTC Capital Management tarafından ABD Güney Iowa Bölge Mahkemesinde açılan bir davada, gizli alan adları sağlayan bir internet şirketi olan Domains by Proxy’nin BTC dolandırıcılığı oluşturmak için kullanıldığı iddia ediliyor.

Davacı, belirli bir John Doe’nun Domains by Proxy’yi Bitcoin Capital adlı benzer bir kuruluş için sahte bir web sitesi kurmak üzere kullandığını iddia ediyor.

Saldırgan, üzerinde BTC Capital Management ekibinin adlarını ve fotoğraflarını yayınladı ve ayrıca Des Moines’te bulunan BTC Bitcoin Capital’in gerçek adresini de belirtti.

Sahte site, sahte bir işletme sicil sertifikası yayınladı ve ayrıca resmi BTC Capital Management portalındaki bilgileri kopyalıyor. Şirket yönetimi, dolandırıcıların kendi adına hareket ederek potansiyel yatırımcıları yanılttığını ve onları bitcoin’e yatırım yapmaya ikna ettiğini söyledi.

İlginizi çekebilir

BTC Capital Management, geçtiğimiz sonbaharda kurbanlardan Bitcoin Capital hesaplarıyla ilgili telefon aramaları almaya başladığında dolandırıcılığın farkına vardı. Bir kullanıcı bu dolandırıcılıkta yaklaşık 300.000 $ kaybetti.

Şirket, sahte siteyi Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Cybercrime’a bildirdi ve sorunu çözmek için Domains by Proxy’ye beş istek gönderdi. Ancak Domains by Proxy bu istekleri dikkate almadı.

Yatırım şirketi, bilgilerinin daha fazla kullanılmasına karşı tedbir ve ayrıca neden olunan zararın tazmin edilmesini istiyor. Son zamanlarda bilgisayar korsanlarının, HitBTC kripto para borsasının sayfasını taklit eden bir web sitesi aracılığıyla çeşitli kripto para birimlerinde 15 milyon dolardan fazla çalmayı başardıklarını hatırlayın.

Artan dolandırıcılık nedeniyle Polkadot ekibi geçen yıl dolandırıcılık siteleri, kimlik avı uygulamaları ve Polkadot kılığına giren sahte sosyal medya profillerini aramak için bir program başlattı.

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar