Ana SayfaKripto Para HaberleriPayPal Yapay Zeka Destekli Ürünleri Piyasaya Sürecek

PayPal Yapay Zeka Destekli Ürünleri Piyasaya Sürecek

PayPal, 25 Ocak'ta son kullanıcılara ve satıcılara yönelik yapay zeka (AI) destekli çeşitli ürünleri piyasaya süreceğini duyurdu .

spot_img

PayPal, 25 Ocak’ta son kullanıcılara ve satıcılara yönelik yapay zeka (AI) destekli çeşitli ürünleri piyasaya süreceğini duyurdu .

PayPal Başkanı ve CEO’su Alex Chriss, Reuters’e verdiği röportajda şunları söyledi:

“Sahip olduğumuz veriler ve insanların ne satın aldığını görme ve satıcıların neyi hedeflemeye çalıştığını bilme yeteneğimiz, işte bu noktada yapay zekanın bizim için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum.”

PayPal, kullanıcılara harcama etkinliklerinin yapay zeka analizine dayanarak kişiselleştirilmiş nakit iadesi teklifleri verecek olan CashPass adlı bir özelliği duyurdu.

CashPass Mart ayından itibaren kullanıma sunulacak. Başlangıçta Best Buy, eBay, McDonald’s, Priceline, Ticketmaster, Uber ve Walmart gibi büyük şirketlerin katılımıyla başlayacak. Kullanıcılar bu özelliği PayPal’ın Cashback Mastercard’ı ve tasarruf hesaplarıyla birleştirerek daha büyük ödüller kazanabilirler.

Diğer Yapay Zeka Özellikleri Satıcıları Hedef Alıyor

Ayrıca PayPal, Akıllı Makbuzlar adı verilen bir özelliği de kullanıma sunuyor. Bu, kullanıcılara alışveriş önermek için yapay zekayı kullanacak ve böylece kullanıcıları daha önce alışveriş yaptıkları satıcılara geri dönmeye teşvik edecek. PayPal, satıcıların kişiselleştirilmiş bir öneride bulunabileceğini ve nakit iadesi ödülleri sağlayabileceğini söyledi.

PayPal ayrıca dünya çapında yaklaşık 500 milyar dolarlık ticari işlemi hesaba katacak yapay zeka destekli bir tanıtım aracı olan gelişmiş teklifler platformunu da duyurdu. PayPal, bunun satıcıların gösterimler veya tıklamalar yerine yalnızca performans için ödeme yapmasına olanak tanıyacağını ve aynı zamanda son kullanıcılara “daha alakalı teklifler ve ödül kazanmaları için daha fazla fırsat” sunacağını söyledi.

Ödeme şirketi ayrıca Fastlane adında yeni bir tek tıklamayla ödeme, Venmo İşletme Profillerinde güncellemeler ve geçiş anahtarı tabanlı (ör. yüz veya parmak izi) oturum açma işlemlerini duyurdu. Bu üç özellikte yapay zeka kullanılıp kullanılmayacağı belirtilmedi.

PayPal Stoğu %2’den Az Arttı

Habere tepkiler oldukça yoğun. PayPal hisselerinin (PYPL) fiyatı 24 saatte %1,76 artış gösterse de, CNBC ve Barron’s gibi haber kaynakları, duyuruya yaklaştıkça hisse fiyatlarının düştüğünü kaydetti.

PayPal daha önce başta kripto para birimi ve blockchain olmak üzere diğer teknoloji trendlerini benimsemişti. Şirket, Ağustos 2023’te kendi stablecoin’ini tanıttı . PayPal ayrıca 2021’den itibaren ABD’de kripto özelliklerini tanıttı ve bu hizmetleri bu yıl Birleşik Krallık’ta yeniden sunması bekleniyor .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar