Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoin Fiyatı Yeniden 48.000 Dolara Çıkacak mı?

Bitcoin Fiyatı Yeniden 48.000 Dolara Çıkacak mı?

spot_img

Bitcoin fiyatının 40.000 dolar üzerinde yer alması, acaba 48.000 Dolar seviyesine tekrar çıkacak mı sorularını da beraberinde getiriyor.  Bitcoin , 40.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerindeki konumunu yeniden kazanmayı başardı ve piyasada yeni bir rahatlama rallisine yol açtı. Büyük altcoinler bu toparlanmayı hızlı bir şekilde takip ederken, Bitcoin fiyatının geri kazanılan seviyenin üzerindeki uygunluğu ve düzeltme eğiliminin %50 FIB’sinin potansiyel kırılması, toparlanma için önemli bir onay görevi görecek.

Şimdi Bitcoin’e Yatırım Yapmak için Buradan Kaydolun, Nisan 2024 Tarihindeki BTC Yarılanmasını Kaçırmayın!

Bitcoin 48.000 Dolara Çıkacak mı? BTC Yorum, Analiz ve Güncel Grafik

  • Bitcoin Korku ve Açgözlülük endeksi %55’te Açgözlülük göstergesine geri dönüyor.
  • %23,6 FIB’nin üzerindeki Bitcoin fiyat düzeltmeleri, genel eğilimin olumlu kaldığını gösteriyor.
  • Bitcoin’in gün içi işlem hacmi 36,9 Milyar Dolar olup, bu da %101’lik bir artışa işaret ediyor.

bitcoin yorum analiz geleceği fiyat tahmini grafik çizim forecast price prediction

Bitcoin ETF’nin ABD pazarında piyasaya sürülmesinden bu yana , BTC agresif bir düzeltmeye tanık oldu. 11 Ocak’ın en yüksek seviyesi olan 49.000 $’dan kripto para fiyatı %21’in üzerinde düşüşle 38.540 $’a geriledi.

Bu düşüşün ortasında, kripto para fiyatı %23,6 Fibonacci geri çekilme seviyesinin ve taşıyıcı toparlanmasının son üç ayda toparlandığı artan bir trend çizgisinin altına düştü. Bu aşağı yönlü hareket başlangıçta devam eden bir düzeltme eğilimini işaret etse de, fiyat 40.000 dolar seviyesinin altında kalamadı ve hızlı bir geri dönüşe yol açtı.

Şu anda 41.943 dolardan işlem görüyor, eğer BTC fiyatı 40.000 doların üzerinde sürdürülebilirlik göstermeyi başarırsa, alıcılar 43.560 dolarlık anlık direnci hedefleyebilirler; bu da mevcut düşüşün %50 oranında geri çekilmesiyle mümkün olabilir.

Bu bariyerin başarılı bir şekilde aşılması, alıcıların 48.000 $’ı yeniden talep etme konusunda ek ikna olacağına işaret edecek.

Bitcoin fiyatı 43560 $ seviyesinde yenilenen arz baskısına tanık olursa , BTC fiyatı bir ila iki hafta boyunca yatay yönde dönebilir. Konsolidasyonun mevcut en düşük seviye olan 38.540 doların altına düşmesi durumunda, BTC fiyatı düzeltmeyi 35.600 dolara ve ardından 33.500 dolara kadar uzatabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar