Ana SayfaAltcoin HaberleriNFTfi Token Nedir, Nasıl Alınır?

NFTfi Token Nedir, Nasıl Alınır?

spot_img

NFTfi, NFT finansal işlemleri için dünyanın önde gelen ödeme altyapısını inşa ediyor. Bu yazımızda NFTfi Token Nedir, nasıl alınır sorularını cevaplayacağız. 

NFTFI Alım-Satım Yapmak İçin Buradan Kaydolun, Kripto Boğasını Kaçırmayın!

NFTFi, NFT’lerin finansal faydasını sunan ve NFT meraklılarının koleksiyonlarını kiralamak, ödünç almak ve NFT’leri parçalara ayırmak için kullanmalarına olanak tanıyan bir NFT borç verme piyasasıdır.

Kredi almak için teminat kullanmak geleneksel bir süreçtir ancak hiç kimse dijital sanatı teminat olarak kullanmayı hayal etmemişti. NFTFi, NFT hayranlarının, NFT koleksiyonunu teminat olarak kullanarak borç verenlerden dijital varlıkları ödünç almasına olanak tanıyan, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) için üst düzey bir likidite protokolüdür. Platform, getiri elde etmenin, likiditenin kilidini açmanın ve yeni ortaya çıkan NFT finans ekosisteminde yer almanın kapılarını açtı.

NFT borç verme piyasasını derinlemesine inceleyelim.

NFTfi Token Nedir?

2020 yılında Jonathan Gabler ve Stephen Young tarafından başlatılan NFTFi, daha fazla likit varlığa erişerek işlemleri finanse etmek için NFT’leri kullanan bir borç verme platformudur. Burada dijital koleksiyonlar, dijital varlıkları borç verenlerden ödünç almak için teminat olarak kullanılıyor.

Üstelik Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ile NFT’ler arasındaki çatışma, NFT sahiplerinin tahsilatlarını çok daha likit bir varlık haline getirme olanaklarını artırdı. NFT’yi parçalara ayırma, NFT kiralama, NFT türevleri ve borç verme/ödünç alma sunulan önemli hizmetlerden bazılarıdır.

NFTfi Token Nasıl Alınır?

NFTfi coin satın almaya karar verdiğiniz zaman aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • Buradan Kaydolun
  • NFTfi/USDT işlem çiftini bulun. 
  • Alım-satıma hazırsınız.

nftfi token özellikleri avantajları detayları satın al hot to buy what is nftfi

NFTfi’nin Sunduğu Hizmetler

NFT meraklılarının NFT koleksiyonlarını fayda elde etmek için kullanmalarına yardımcı olan bir aşama sunar. NFT borç verme piyasasının sunduğu hizmetlerden birkaçını burada bulabilirsiniz.

  • NFT’yi parçalara ayırma: Bu yöntem, bir NFT’nin sahipliğini, her biri orijinal NFT’ye bağlı olan birden fazla takas edilebilir token’a böler. NFT bir kasada güvence altına alınır ve NFT hisselerini temsil etmek için ERC-20 tokenleri oluşturulur. Bu yaklaşım, yenilikçi satış yöntemlerine olanak tanıyarak sahiplere ve alıcılara fayda sağlar.
  • NFT kiralama: NFT’ler, genellikle bir güvenlik depozitosu gerektiren, tutma mekanizması görevi gören akıllı bir sözleşme yoluyla geçici olarak kiralanabilir. Kiralama süresi sona erdiğinde NFT, sahibine geri döner. Bu model, parçalamaya daha geleneksel bir alternatif sunuyor.
  • NFT türevleri: NFT finans sektöründe yeni bir kavram olan bu türevler, geleneksel finansal türevlere benzer şekilde NFT koleksiyonlarının gelecekteki değeri hakkında spekülasyon yapan alınıp satılabilir anlaşmalardır.
  • Borç verme/ödünç alma: Bu finansman formu, geleneksel borç vermede fiziksel varlıkların kullanımına benzer şekilde, belirli bir faiz oranı üzerinden kripto para veya fiat para kredilerini güvence altına almak için NFT’leri teminat olarak kullanır. Bu tür bir mali yükümlülüğe girmek nispeten basittir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar