Ana SayfaKripto Para HaberleriMatic Fiyatı Haziran'da Yükselecek mi?

Matic Fiyatı Haziran’da Yükselecek mi?

spot_img

Polygon Matic, yedi yıldır kripto sektörünün en popüler Layer2 ağları arasında yer alıyor. Polygon 2023 yılında, ilk 15 token arasında yer alırken bu durum artık değişti. Matic artık 18. sırada yer alıyor. Peki Matic fiyatı Haziran ayında yükselecek mi?

Matic Haziran’da Yükselecek mi?

MATIC’in performansı geçen yıldan beri sürekli düşüyor. Bu düşüş onu en iyi kripto para birimleri listesinden çıkardı. Proje yazı tarihi itibariyle son 1 hafta içerisinde %11 oranında değer kaybederken, son 1 ay içerisinde %16,44 oranında düşüş yaşadı. Bu yazımızda Matic yükselecek mi onu tartışacağız.

MATIC fiyatı, iki buçuk yıl önce tüm zamanların en yüksek rekoru olan 2,92 dolara yükselerek ATH rekoru kırmıştı. ATH’den sonra proje 0.50 dip seviyesi arasında dalgalanıp durdu.

MATIC, ATH’den çok fazla uzakta olduğu için henüz en tatmin edici performansa sahip olmayan birkaç kripto para birimi arasında yer alıyor. Bu durum yatırımcıların canını sıksada Matic için herşey bitmiş sayılmaz. 

matic fiyat performans analiz geleceği fiyatı

En büyük düşüş 5 Haziran 2024’te yaşandı ve düne kadar devam etti. Ancak altcoin bugün %7’lik bir iyileşme kaydederek değerini 0,53 dolardan 0,5752 dolara kadar yükseldi. Ancak 24 saatlik işlem hacminin sürekli olarak azalması, yatırımcılar arasındaki ağ etkinliğinin azaldığını gösteriyor.

Düşüş Devam Edebilir!

Veriler, MATIC’in oldukça düşüş eğilimi gösteren yönünü gösteriyor. Kripto paranın aşırı alım ve satımını tanımlayan Göreceli Güç Endeksi (RSI) 35,03’tür . Bu, kripto paranın değerinin düşük olduğu ve satış baskısının yüksek olduğu anlamına geliyor.

Sırada , 12,26,9 günlük çerçevelerdeki düşüş eğilimlerini gösteren momentum osilatörü MACD yer alıyor . Ek olarak, 5,10,20,50,100 ve 200 günlük aralıkların tümü için SMA seviyesi, bu altcoin’in düşüş eğilimi gösterdiğini gösteriyor. 

Bu sadece bugünkü veriler için geçerli değil; haftalık ve aylık raporlar da aynı düşüş eğilimini ve aşırı satışı sergiliyor. Bu, Haziran ayı boyunca MATIC fiyatlarında daha da yüksek bir düşüşe yol açabilir. Ancak önceki kayıtlara göre önümüzdeki ay toparlanma ihtimali var. Polygon tokeni haziran ayında oldukça düşüş gösterdi, ancak önceki üç yılın tamamında temmuz ayında yükseliş yaşandı.

Sonuç

MATIC’in fiyat performansı yıllardır en iyi seviyede değil ve tam potansiyeline ulaşması daha fazla zaman gerektirebilir. Ancak yaklaşan altcoin sezonunun MATIC de dahil olmak üzere yeni hedeflere yol açmasına imkan sağlayabilir. Üstelik Polygon, en yenisi Ronin ve FOX News ile olmak üzere sürekli olarak yenileniyor ve ortaklıklar ekliyor. Bu tür yükseltmeler MATIC fiyatlarının zamanla toparlanmasına yardımcı olabilir. 

Bu yazımızı okudunuz mu:  Weex Borsası (WXT) Coin Airdrop Etkinliğini Başlattı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar