Mark Zuckerberg, Metaverse İle Alakalı Neler Söyledi?

Zuckerberg Metaverse'de
Abone Ol 

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, metaverse’in işinin önemli bir parçası olacağını ve yüz milyarlarca dolar gelir getireceğini paylaştı. Zuckerberg, “Zaman içinde oyun kitabımız hizmetler inşa etmek oldu, mümkün olduğunca çok insana hizmet etmeye çalışın” dedi. Mark Zuckerberg, Metaverse ‘e Milyarlarca İnsanın Gelmesini Bekliyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Mark Zuckerberg, Metaverse’e Milyarlarca İnsanın Gelmesini Bekliyor!

Meta Platforms’un CEO’su Mark Zuckerberg,  CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer ile yaptığı röportajda metaverse konusuna yer verdi.

 Zuckerberg, metaverse’in devasa olmasını ve önümüzdeki on yıl içinde şirketinin işinin önemli bir parçası olmasını beklediğini açıkladı. Meta’nın metaverse çabaları hakkında yorum yapan Zuckerberg şunları söyledi:

”Zaman içinde oyun kitabımız hizmetler inşa etmek oldu, mümkün olduğunca çok insana hizmet etmeye çalışın – bilirsiniz, hizmetlerimizi bir milyar, iki milyar, üç milyar insana ulaştırın ve ardından para kazanmayı temel olarak bundan sonra ölçeklendiriyoruz.”

“Temel olarak, meta veri tabanında her biri yüzlerce dolarlık ticaret yapan yaklaşık bir milyar insana ulaşmayı umuyoruz” diye devam etti ve insanların “kendilerini ifade etmek için dijital ürünler, dijital içerik [veya] farklı şeyler satın alıyor” olabileceğini de sözlerine ekledi.

Zuckerberg, insanların satın alabileceklerine ilişkin bazı örneklerin “avatarları için giysiler veya sanal evleri için farklı dijital ürünler veya sanal konferans odalarını dekore edecek şeyler” olduğunu belirtti. İnsanların “sanal ve artırılmış gerçeklikte ve genel olarak meta veri tabanında daha üretken olabilmek için yardımcı programlar” satın alabileceğini de sözlerine ekledi.

Ancak daha gidilecek çok yol olduğunu kabul ederek şunları söyledi:

”Meta veri tabanındaki birkaç yüz milyonlarca hatta milyarlarca insanın ölçeğine ulaşmasının biraz zaman alacağını düşünüyorum, çünkü işlerin oraya ulaşması biraz zaman alıyor.”

Demek kuzey yıldızı bu. Sanırım oraya geleceğiz. Ancak, bildiğiniz gibi, yürüttüğümüz diğer hizmetler bugün zaten biraz daha büyük ölçekte” dedi.

Önerilen Makaleler

Zuckerberg, metaverse’deki deneyimlerin metin, fotoğraf veya videolardan daha sürükleyici olduğunu hayal etti ve insanların metaverse’de buluşurken göz teması kurabileceğini belirtti. Facebook kurucu ortağı, teknolojinin “temelde bu gerçekçi varlık duygusunu sunmasını sağlıyor” diye ekledi.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.