Ana SayfaKripto Para HaberleriKuCoin NFT ETF Nedir? Detaylı İnceleme

KuCoin NFT ETF Nedir? Detaylı İnceleme

spot_img

Geçtiğimiz aylarda halkın borsası Kucoin NFT sektöründeki yeni hizmeti KuCoin NFT ETF’yi duyurmuştu. Böylece Kucoin NFT ETF’yi destekleyen ilk kripto para borsası oldu. Aklınızda birden fazla sorunun yer aldığının farkındayım. ETF nedir, bu hizmetin avantajları nedir, nasıl kullanacağız. Öncelikle bu yazımızda her şeyi anlaşılır bir dille sizlere sunacağım. Kahveler hazırsa sizleri Kucoin NFT ETF ile tanıştırayım. 

Anahtar Kısım

Konuyu daha hızlı kavramanız için, makale başında yer alan görsel hakkında konuşmak istiyorum. Bildiğiniz üzere NFT’ler bölünemez ve parçalanamaz. Yukarıda yer alan BAYC NFT’si ise parçalara ayrılmış bir şekilde Kucoin NFT ETF bölümünde yer alıyor. Makalenin devamında konuyu daha iyi anlamanız için bu anahtar noktadan bahsetmek istedim. Şimdi ETF hakkında bilgi sahibi olmaya ne dersiniz?

ETF Nedir?

Her şeyden önce ETF hakkında biraz bilgi sahibi olmak, konunun içeriği hakkında daha anlaşılır hale gelmesine yardımcı olacaktır. ETF İngilizce kelimeler olan Exchange-Traded Funds kelimelerinden meydana gelmektedir. Türkçe karşılığıysa, Borsa Yatırım Fonu’dur.

Temelde ETF, normal şartlarda kripto para borsasında listelenmesi mümkün olmayan kripto paraların, NFT’lerin , borsada işlem gören varlığa dönüşmesine olanak sağlıyor.

Daha basit bir anlatımla bir varlık düşünün bu kripto para , hisse, fon yada NFT olabilir. Bu varlığın borsadaki hisse yada kripto para gibi parçalı alım satım imkanı yokken ETF bu varlıkla alım-satım imkanı sunar. Tıpkı Bitcoin/USDT gibi.

Çok güzel bir hizmet değil mi? Peki bu hizmeti NFT’ler için gerçekleştiren Kucoin borsasıyla tanışmaya hazır mısınız? Gelin milyonlarca takipçisi olan popüler NFT’leri USDT ile alma imkanı sunan Kucoin NFT ETF ile sizleri tanıştırayım.

KuCoin NFT ETF Nedir?

Kripto, NFT piyasasında öncü konumda yer alan Kucoin, NFT sektöründe kullanıcı deneyimini artıracak ürün ve hizmetleri duyurmaya devam ediyor. Kucoin NFT ETF hizmetiyle 20 milyondan fazla kullanıcıya NFT varlıklarının likiditesini iyileştirmeyi ve blue-chip NFT’lerin herkes için ulaşabilir olmasını sağlıyor.

Kucoin NFT ETF, BAYC gibi popüler NFT varlıklarını takip eden USDT baskın ürünüdür. Örneğin, hiBAYC, Fracton Protokolünün BAYC Meta-Swap’ında hedef BAYC’nin 1/1.000.000 sahipliğini temsil eden bir ERC-20 tokenidir. Başka bir deyişle, KuCoin NFT ETF’leri, doğrudan ERC-20 tokenlarını satın alarak, 20 milyon kullanıcı için yerel mavi çipli NFT’lerin orantılı olarak paylaşılan mülkiyetine sahip olma fırsatı yaratır.

Bu eşsiz Kucoin hizmeti sayesinde, Ethereum yerine USDT aracılığıyla NFT’lere pozisyon oluşturmayı sağladığı için likiditeyi artırmayı hedefliyor.

Kucoin NFT ETF Hakkında Temel Bilgiler

 • KuCoin’in yepyeni NFT ETF ticaret bölgesi.
 • KuCoin NFT ETF, dünyanın en değerli NFT’lerin merkezi olmayan ve merkezileştirilmiş dünyasını birbirine bağlamada öne çıkıyor.
 • Fracton Protokolü ile ortaktır.
 • KuCoin yakında topluluğa temel varlıklar olarak BAYC, PUNKS, SANDBOX, OTHERDEED ve ENS’yi kapsayan 5 NFT ETF sağlayacak.

İşte size bir örnek aşağıda, popüler BAYC NFT koleksiyonu takip eden USDT ürününü görüyorsunuz. Kucoin eşsiz hizmeti sayesinde artık NFT ETF’ler çok daha ulaşabilir.

bayc nft etf

KuCoin NFT ETF’nin Avantajları Nelerdir?

Kucoin NFT ETF, birbirinden benzersiz NFT koleksiyonları için yeni bir çağı başlatıyor. Tabi ki bu çağda sizi avantajlar ve faydalar bekliyor. Unutmadan NFT ETF ilk kez Kucoin borsası tarafından kullanıcılara sunuldu. Bu potansiyel gelecekte NFT’lere olan bakış açısını değiştirebilir.

 • Yüksek potansiyele sahip mavi çipli NFT’lere yatırım yapmak için düşük yatırım eşiği.
 • Opensea, cüzdan ve akıllı sözleşmeler gibi NFT altyapılarını yönetme konusunda artık endişe yok.
 • KuCoin Spot gibi birinci sınıf likidite ile olağanüstü ticaret deneyimi.
 • Gelecekte Fracton Protokolünün kurumsal departmanıyla birlikte daha fazla NFT ETF projesi başlatılacaktır.
 • Kucoin NFT EFT, yatırımcılara birinci sınıf likiditeyle olağanüstü bir yatırım deneyimi sunacak ve yatırımcılar ETH yerine USDT kullanarak doğrudan alım-satım imkanına sahiptirler.

Fracton Hakkında

Fracton Protocol, 2 aşamalı fraksiyonelleştirme (ERC721-ERC1155-ERC20) ile her türlü NFT için izinsiz likidite ve oracle sağlayan bir NFT likidite altyapısıdır. Fracton, derinlemesine reforme edilmiş bir ERC1155 orta katman standardına dayalı olarak, protokolün verimliliğini artırmak, gaz ücretlerini düşürmek ve varlık güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için statüsüz bir akıllı sözleşme sistemi oluşturuyor.

Bu proje, NFT’lerin faydasından ayrı olarak finansal katmanı soyutlamaya adanmıştır, Fracton hem CEX hem de Dapps’e kolayca entegre edilebilir ve ayrıca hem protokoller arası likidite sağlayıcıları hem de parçalanmış NFT piyasa yapıcıları için çözümler sunar.

kucoin etf nasıl kullanılır

KuCoin NFT ETF Platformu Hangi NFT ETF’yi Sağlar?

Kucoin NFT ETF platformu makale tarihiyle aşağıdaki yer alan ETF listelemelerini destekler.

 • Bored Ape Yacht Club (BAYC)- HIBAYC
 • CryptoPunks- HIPUNKS
 • 3X3 Sandbox Toprakları – HISAND33
 • ODBS – HIODBS
 • HIENS3
 • HIENS4

hiBAYC (HIBAYC)

Fracton Protokolü tarafından desteklenen hiBAYC. hiBAYC(HIBAYC) artık KuCoin’de bulunuyor. Desteklenen işlem çifti HIBAYC/USDT’dir. hiBAYC, Fracton Protokolünün BAYC kasasında hedef BAYC’nin 1/1.000.000 sahipliğini temsil eden ve NFT parçalarının likiditesini daha da serbest bırakmayı amaçlayan ERC-20 tokenidir.

hiBAYC (HIBAYC)
Veriler
Listelenme Tarihi
29/07/2022
Alım-Satım
Dolaşan Arz
6,000,000 HIBAYC

hiPUNKS (HIPUNKS)

Fracton Protokolü tarafından desteklenen hiPUNKS. hiPUNKS(HIPUNKS) artık KuCoin’de bulunuyor. Desteklenen işlem çifti HIPUNKS/USDT’dir.  hiPUNKS, Fracton Protokolünün PUNKS kasasında hedef PUNKS’nin 1/1.000.000 sahipliğini temsil eden ve NFT parçalarının likiditesini daha da serbest bırakmayı amaçlayan ERC-20 tokenidir.

hiPUNKS (HIPUNKS)
Veriler
Listelenme Tarihi
05/08/2022
Alım-Satım
İlk Toplam Arz
6.000.000 HIPUNKS

hiSAND33 (HISAND33)

hiSAND33, Fracton Protokolünün Meta-Swap havuzundaki 3X3 Sandbox topraklarının 1/1.000.000 sahipliğini temsil eden bir ERC-20 tokenidir.Desteklenen işlem çifti HISAND33/USDT’dir.

hiSAND33 (HISAND33)
Veriler
Listelenme Tarihi
14/08/2022
Alım-Satım
İlk Toplam Arz
8.000.000 HISAND33

hiODBS (HIODBS)

Fracton Protokolü tarafından desteklenen hiODBS(HIODBS) artık KuCoin’de bulunuyor. Desteklenen işlem çifti HIODBS/USDT’dir.  hiODBS, Fracton Protokolünün Meta-Swap havuzunda bir ODBS’nin 1/1.000.000 sahipliğini temsil eden bir ERC-20 tokenidir.

hiODBS (HIODBS)
Veriler
Listelenme Tarihi
14/09/2022
Alım-Satım
İlk Toplam Arz
32,000,000 hiODBS

hiENS3 (HIENS3)

hiENS3, Fracton Protokolünün ENS3 Meta-Swap havuzundaki 3 basamaklı bir ENS’nin 1/1.000.000 sahipliğini temsil eden bir ERC-20 Tokenidir. Havuza eklenen her 3 basamaklı ENS için, toplam hiENS3 arzı 1 milyon artacaktır. Bunun aksine, havuzdan kullanılan her 3 haneli ENS için toplam hiENS3 arzı 1 milyon azalacaktır.

hiENS3 (HIENS3)
Veriler
Listelenme Tarihi
05/09/2022
Alım-Satım
İlk Toplam Arz
6,000,000 HIENS3

hiENS4 (HIENS4)

hiENS4, Fracton Protokolünün ENS4 Meta-Swap havuzunda 4 basamaklı bir ENS’nin 1/1.000.000 sahipliğini temsil eden bir ERC-20 Tokenidir.

hiENS4 (HIENS4)
Veriler
Listelenme Tarihi
18/08/2022
Alım-Satım
İlk Toplam Arz
127,000,000 HIENS4

Kucoin NFT ETF ‘deki eşsiz hizmeti kullanmak için heyecanlandığınızın farkındayım. Şimdi Kucoin’e katılmanın tam zamanı.

kucoin 500 dolar gizemli kutu

Kucoin’e Kaydol, NFT ETF İşlemlerine Başla

 • 500$ değerindeki Gizemli Kutuları almak için kaydınızı BURADAN başlatın. (%10 Komisyon indirimi dahil)
 • Açılan sayfada Email yada Telefon seçeneğini seçin ve kaydınızı başlatın.
 • Sizden istenilen Mail ve Telefon Numaranızı doldurun.
 • Benzersiz bir şifre oluşturun. (Ahmet1234 benzersiz değil, lütfen zor ve yaratıcı bir şifre oluştur. Şifrenizde *,-,+,/ gibi özel anahtar kelimeler kullanmaya özen gösterin.
 • Tüm kısımları doldurduktan sonra, Kullanım Şartlarını kabul edin ve KAYDOL yazısına tıklayın.
 • Mail ve Telefon doğrulamalarınızı tamamlayın.
 • Son olarak güvenli işlem yapabilmek için KYC doğrulamasını tamamlayın. Kucoin gerekli yönlendirmeleri size sunacaktır.
 • Artık biraz kripto yada itibari para yatırarak işlemlere başlayabilirsiniz.

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar