Kripto Vergisini Düşürmesi İçin Dilekçe Verdi !

hindistan kripto vergisi

Birçok Hintli, hükümetin makul kripto vergi politikaları getirmesi için bir dilekçe imzaladı. Bu hafta Hindistan maliye bakanı Nirmala Sitharaman, kripto gelirlerinin %30 oranında vergilendirilmesini önerdi. 60.000 Hintli Hükümetten ‘Yıkıcı Etkiden’ Kaçınmak İçin Kripto Vergisini Düşürmesi İçin Dilekçe Verdi ! 

Kripto Vergisini Düşürmesi İçin Dilekçe Verdi !

Hindistan hükümetinin “makul kripto vergi politikaları getirmesi” için Change.org’da bir imza kampanyası başlatıldı .

Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman bu hafta başlarında yaptığı 2022-23 Bütçe konuşmasında kripto gelirlerinin %30 oranında vergilendirileceğini ve satın alma maliyeti dışında hiçbir kesintiye izin verilmeyeceğini söyledi.

“Crypto India” adlı Youtube kanalını yöneten Aditya Singh, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman’ı vergi teklifinde değişiklik yapmaya çağıran dilekçeyi başlattı. Yazma sırasında, 58.000’den fazla kişi dilekçeyi imzaladı.

Newsbitcoin haberine göre Dilekçe, Hindistan’da yaklaşık 15-20 milyon kripto yatırımcısının yanı sıra endüstrinin bir parçası olan birkaç yüz bin genç Hintli olduğunu belirterek başlıyor. Buna ek olarak, Hintli yatırımcılar kripto varlıklarında yaklaşık 6 milyar dolar tutuyor. Dilekçe şunları ekliyor:

”Kripto Endüstrisi ayrıca ülkeye istihdam sağlama, DYY Yatırımları, GST ödemeleri ve Gelir vergisi gelirlerini hükümete getirme şeklinde önemli ölçüde katkıda bulunur. ”

Önerilen Makaleler

Dilekçe, Başbakan Modi ve Maliye Bakanı Sitharaman’dan beş talebi değerlendirmelerini istiyor.

İlk talep, kripto endüstrisinin bahis ve kumar endüstrileri gibi muamele görmemesidir. İkincisi, mevcut önerilen %30 vergi oranını, borsa işlemlerine uygulanan vergi oranıyla uyumlu hale getirmektir.

Ayrıca, önerilen kaynakta indirilen %1 vergi (TDS) %0,05’e düşürülmeli ve “Kripto piyasaları başlangıç ​​aşamasında olduğu ve oldukça değişken olduğu için zarar mahsup ve ileri taşımaya izin verilmelidir.” Edinme maliyeti ayrıca “değişim ücretlerini, blok zinciri ağ ücretlerini, faiz ödemelerini, NFT’lerdeki telif ödemelerini vb. içerecek şekilde” tanımlanmalıdır.

Dilekçe şu sonuca varıyor:

”Sektörden gelen bu talepleri dikkate almanızı rica ederiz. Mevcut haliyle teklifler, yalnızca kripto tüccarları üzerinde değil, bir bütün olarak kripto endüstrisi üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olduğundan. ”

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.