Kripto Piramidi’nin Kurucu Ortağı, BAE’de Tutuklandı!

Finiko BAE'de Tutuklandı
Abone Ol 

Rus basınında yer alan bir habere göre, Rusya’nın son zamanlardaki ünlü saadet zincirinin kurucularından biri olan Finiko, Birleşik Arap Emirlikleri’nde gözaltındaydı. Kripto Piramidi’nin Kurucu Ortağı Finiko, BAE’de Tutuklandı!

Kripto Piramidi’nin Kurucu Ortağı Finiko, BAE’de Tutuklandı!

Rus portalı Business Online”ın bildirdiğine göre, 1990’lardaki MMM’den bu yana Rusya’daki tartışmasız en büyük Ponzi planının kurucu ortağı ve üst düzey temsilcisi Zygmunt Zygmuntovich, Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) yakalandı . Tutuklama Rusya Başsavcılığı tarafından doğrulanmış durumda.

Alman uyruklu 24 yaşındaki adam, Eylül ayının başından beri Körfez eyaletinde bir hapishanede tutuluyor.  Rusya, şu anda Abu Dabi’deki yetkili makamlar tarafından incelenmekte olan ülkenin Adalet Bakanlığı’na iade talebinde bulundu.

Zygmuntovich, Rus kolluk kuvvetlerinin Temmuz 2021’den beri hapiste olan Finiko’nun kurucusu Kirill Doronin’in diğer iki ortağı Marat Sabirov ve Edward Sabirov ile birlikte sahte yatırım planı hakkında bir ceza soruşturması başlatmasıyla uluslararası arananlar listesine alındı. Mali Piramit çökmekteyken erkekler Rusya’yı terk etmeyi başardı.

Ceza davasındaki sanıklar, Finiko‘nun en iyi destekçileri de dahil olmak üzere ikisi kadın toplamda 22 kişi.  Rusya İçişleri Bakanlığı’na göre, Finiko üyeleri ve yöneticileri piramide en az 5 milyar ruble yani 80 milyon doların üzerinde çekti, fakat kayıpların gerçek toplamı muhtemelen çok daha yüksek.

Kurbanların çoğundan, hayalet bir varlık olan Finiko tarafından kontrol edilen cüzdan adreslerine kripto para birimi göndermeleri istendi. Blockchain adli tıp firması Chainalysis’in bir raporuna göre, piramit Aralık 2019 ile Ağustos 2021 arasında 1,5 milyar dolardan fazla bitcoin aldı.  Madeni paralar, aylık %30’a varan getiri vaatleriyle cezbedilen insanlar tarafından 800.000 depozito halinde transfer edildi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.