G20, Otomatik Bilgi Değişimi Altında Kripto Getirmeye Çağrıldı!

Kripto Getirmeye Çağırıyor
Abone Ol 

Hindistan maliye bakanı, G20 ülkelerine kriptoyu “Otomatik Bilgi Değişimi” çerçevesine dahil etmeye çağırdı. Çerçeve kapsamında 100’den fazla ülke Ortak Raporlama Standardını benimsemiştir. Hindistan, G20’yi Küresel ‘Otomatik Bilgi Değişimi’ Çerçevesine Kripto Getirmeye Çağırıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Hindistan, G20’yi Küresel ‘Otomatik Bilgi Değişimi’ Çerçevesine Kripto Getirmeye Çağırıyor!

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Cuma günü Endonezya’nın Bali kentinde düzenlenen G20 Bakanlar Vergi ve Kalkınma Sempozyumu sırasında kripto para birimi hakkında konuştu.

“Vergi şeffaflığı”nın “finansal hesaplarla ilgili olarak Otomatik Bilgi Alışverişi ile önemli ilerleme kaydedildiği” bir alan olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Araştırmalarımız, vergi kaçakçıları tarafından genellikle vergi kaçakçıları tarafından çok sayıda varlık katmanının kurulduğunu göstermiştir. hesaplanmayan varlıklarını gizler.”

Sitharaman, “Otomatik Bilgi Değişimi çerçevesi, çeşitli yargı bölgelerine finansal hesap bilgileri sağlamasına rağmen, vergi kaçakçıları akıllı davranarak, muhasebeleştirilmemiş servetlerini finansal olmayan varlıklara yatırım yaparak kaydırmak için başka yollar keşfettiklerini” sözlerine ekledi. Maliye bakanı, bu alanın G20 için bir hareket noktası olduğunu vurgulayarak şunları anlattı:

”Kripto varlık raporlama çerçevesinin geliştirilmesi devam ederken, G20’yi, taşınmaz mallar gibi CRS kapsamındakilerin ötesinde diğer finansal olmayan varlıklarla ilgili olarak Otomatik Bilgi Değişiminin fizibilitesini incelemeye çağırıyorum.”

Otomatik Bilgi Değişimi (AEOI), küresel vergi kaçakçılığını azaltmayı amaçlar. Ortak Raporlama Standardı (CRS), AEOI için bir bilgi standardıdır. Bir G20 talebine yanıt olarak geliştirildi ve Temmuz 2014’te Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Konseyi tarafından onaylandı.

Önerilen Makaleler

Hindistan maliye bakanı şöyle devam etti: “100’den fazla ülke, Ortak Raporlama Standartları kapsamında finansal hesap bilgilerini değiştirmeyi taahhüt etti.”

Fakat, bazı yargı bölgelerinin bu çerçevede bilgi alışverişine henüz başlamadığına dikkat çekti. Sitharaman, “getirilmek zorunda kalacaklar… G20 için bir çalışma gündemi yatıyor” dedi ve:

”G20’nin bu yetki alanlarını Otomatik Bilgi Değişiminin ve bu mekanizmanın bir parçası olmaya teşvik etmede bir katalizör rolü oynaması gerektiğini düşünüyorum çünkü offshore vergi kaçakçılığı ve kaçınmaya karşı küresel çabaları güçlendirebilir.”

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.