Euro Yükseldi, ECB’nin Sıkılaştırma Yoluna Odaklanıldı

Dolar da dahil olmak üzere güvenli liman para birimleri perşembe günü gevşedi ve Wall Street hisselerinin Federal Rezerv ve diğer küresel merkez bankalarının agresif sıkılaştırmasına ilişkin artan endişeler arasında düşmesiyle önceki seanstaki büyük kazanımların ardından büyümeyi boğabilir. Euro Yükseldi, ECB (Avrupa Merkez Bankası) 'nin Sıkılaştırma Yoluna Odaklanıldı!

Dolar da dahil olmak üzere güvenli liman para birimleri perşembe günü gevşedi ve Wall Street hisselerinin Federal Rezerv ve diğer küresel merkez bankalarının agresif sıkılaştırmasına ilişkin artan endişeler arasında düşmesiyle önceki seanstaki büyük kazanımların ardından büyümeyi boğabilir. Euro Yükseldi, ECB (Avrupa Merkez Bankası) ‘nin Sıkılaştırma Yoluna Odaklanıldı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Euro Yükseldi, ECB  Sıkılaştırma Yoluna Odaklanıldı

Euro Perşembe günü yatırımcıların Avrupa Merkez Bankası’nın agresif bir kısa vadeli sıkılaştırma patikası olasılığını fiyatlaması ile yükselirken, güvenli liman dolar önceki seanslarda önemli kazanımlar elde ettikten sonra nefes aldı.

Para piyasaları şu anda ECB yetkilisi Klaas Knot’un Temmuz ayında 50 baz puanlık bir faiz artışının mümkün olduğuna dair sinyal vermesinden önce Salı günü 95 baz puan civarında olan ECB faiz artırımlarının 106 baz puanını fiyatlıyor.

Bu arada ABD para piyasaları, Aralık 2022’ye kadar Fed’in 200 baz puanlık faiz artırımlarını hala indiriyor.

Yatırımcıların küresel enflasyon ve Ukrayna savaşı konusunda endişe duymasıyla birlikte Wall Street’teki dik bir satışın ardından hisse senetlerinin düşmesiyle döviz piyasasında risk iştahı kırılgan.

Mizuho stratejistleri müşterilere bir notta, “Ancak, Şanghay’ın Covid kısıtlamalarıyla ilgili olumlu gelişmeler ve yetkililerin yakın gelecekte daha fazla gevşemeyi desteklemesi, risk duyarlılığının istikrara kavuşmasını destekledi” dedi.

Yetkililer şehir genelindeki COVID-19 karantinasından daha tam olarak çıkmak için daha fazla plan hazırlarken, daha fazla Şanghay sakinine yaklaşık iki aydır ilk kez market alışverişi yapma özgürlüğü verildi.

Doların altı majör akran karşısındaki değerini izleyen dolar endeksi, Çarşamba günü %0.55 sıçradıktan sonra %0.03 düşüşle 103.77’ye geriledi ve üç günlük kayıp serisini sonlandırdı.

Deutsche Bank’ın küresel döviz birimi başkanı George Saravelos bir araştırma notunda, “Bir dönüm noktasının (son kazanımlardan sonra ABD doları için) yakın olduğunu savunuyoruz” dedi.

“Çünkü şu anda, finansal koşullardaki daha fazla bozulmanın Fed’in sıkılaştırma beklentilerini baltaladığı bir aşamadayız, ancak dünyanın geri kalanı, özellikle Avrupa için hala önemli ölçüde daha fazla sıkılaştırmanın fiyatlandırılması var” diye ekledi.

Önerilen Makaleler

Euro dolar karşısında %0.2 artışla 1.048’de kaldı.

Mart ve Nisan aylarında dolar karşısında değer kaybeden Japon yeni, son zamanlarda menzile girdi.

Perşembe günü %0,2 düşüşle 128,5’e düştü.

Salı günü, Japonya Merkez Bankası güvercin duruşuna bağlı kalmayı ve fiyatlarda sürdürülebilir artışlar yaratmak için mevcut parasal teşviki sürdürmeyi planladığını söyledi.

Güçlü ekonomik veriler ve daha fazla parasal sıkılaştırma beklentileri, ABD para birimi karşısında %0,2 artışla 0,6969’a yükselen Avustralya dolarını destekledi.

Avustralya’nın işsizlik oranı, Nisan ayında neredeyse 50 yılın en düşük seviyesinde yer aldı ve işgücü piyasasındaki sıkılaşma, daha fazla oran artışları için baskıyı artıracak.

Kanada doları, Çarşamba günü yıllık enflasyon oranının Nisan ayında beklenenden daha hızlı yükseldiğini ve merkez bankasının politikayı hızlı bir şekilde sıkılaştırması için baskıyı artırdığını gösteren resmi verilerin ardından yükselişte.

ABD doları karşısında %0,3 artışla 1,285 oldu.

Bitcoin yaklaşık %0,1 düştü ve en son 29.232 dolardan işlem görüyordu. Eter yaklaşık %2,5 oranında 2.000 doların altına düştü.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.