Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin’ den Açıklama!

Vitalik Buterin
Abone Ol 

Ethereum kurucu ortağı, katman 3 çözümlerinin yalnızca katman 2 protokollerinden farklı işlevler sağlamaları durumunda anlamlı olduğunu belirtti. Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin’ den Açıklama!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Vitalik Buterin Üçüncü Seviye Çözümleri Kullanma Seçeneklerinden Bahsetti!

Buterin’e göre, aynı ölçekleme şemasını kendi üzerine katmanlamayı içeren üç katmanlı bir ölçeklendirme mimarisi genellikle iyi çalışmıyor. “İki seviyeli toplamanın aynı teknolojiyi kullandığı toplamaların üstüne toplamalar elbette işe yaramaz. Ancak ikinci ve üçüncü katmanların farklı amaçlara sahip olduğu üç katmanlı bir mimari hala çalışabilir” ifadelerini kullandı Buterin.

Katman 3 protokolleri için başka bir kullanım durumu, hesaplamalar yapmak için Ethereum Sanal Makinesi’ni (EVM) kullanmak istemeyen özel uygulamalar için “özel ölçeklendirme” olabilir. Buterin, üçüncü katmanın Validiums teknolojisi kullanılarak “zayıf güven” ile ölçeklendirmek için kullanılabileceğine inanıyor.

Önerilen Makaleler

Ethereum kurucu ortağı, bunun “bir doğrulayıcı çalıştıran ve karmalar blok zincirine düzenli olarak kaydedilen merkezi bir sunucu” kullanarak kurumsal blok zinciri uygulamaları için yararlı olabileceğini ekledi.

Buterin, Ethereum ağında özel uygulamalar oluşturmaya gelince, üçüncü katman yapılarının mevcut ikinci katman modelinden daha verimli olup olmayacağının hala belirsiz olduğunu vurguladı.

Ağustos ayının sonunda Vitalik Buterin, bir ay içinde, son on yıldaki tüm makalelerini ve notlarını toplayacak olan “Proof of Stake” adlı benzersiz bir kitap yayınlayacağını duyurdu.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.