Ana SayfaKripto Para HaberleriGoogle, Anthropic'e 2 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Google, Anthropic’e 2 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Google, yapay zeka şirketi Antropic'e 2 Milyar Dolar yatırım yaptığını duyurdu.

spot_img

Google, Yapay Zeka (AI) girişimi Anthropic’e büyük bir destek sağlayarak 2 Milar Dolar değerinde yatırım yaptığını duyurdu. Uzmanlar bu yılın başlarında daha önce duyurulan 500 milyon dolarlık yatırımdan ayrı olduğunu söyleyerek güncellemeyi doğruladılar. İşte Google, Antropic yatırım detayları.

Anthropic, yapay zeka platformu OpenAI (ChatGPT) rakibi bir projedir. Google bu konuda Microsoft’la rakip olmak için planlar yapmaktadır.

Google, Antropic ile Rakiplerine Meydan Okuyacak

AI araştırma  girişimi Anthropic,  rakip OpenAI’yi ele geçirmek ve bir düzineden fazla büyük sektöre girmek için önümüzdeki iki yıl içinde 5 milyar dolara kadar fon toplamayı hedefliyor.

Anthropic’in resmi açıklamasına göre, geçici olarak “Claude-Next” olarak adlandırılan bir “sınır modeli” oluşturmayı planladıkları ortaya çıktı. Bu plan, günümüzün en güçlü yapay zekasından on kat daha yetenekli olmayı hedefliyor. Ancak bu plan ve ilgili çalışma büyük bir yatırım gerektiriyordu ve gerçeğe dönüşmesi yaklaşık 2 yıl sürecekti.

İlginç olan, Amazon’un OpenAI’nin rakibi Anthropic için 4 milyar dolarlık büyük bir finansman açıklamasının ardından Alphabet’in Google’ının yeni yatırım turunu duyurmasıydı.

Amazon, yapay zeka girişimine hisse senedine dönüştürülebilecek 1,25 milyar dolar yatırım yaptığını ve ikinci senede 2,75 milyar dolar yatırım yapma yeteneğinin 2024’ün ilk çeyreğinde sona erdiğini açıkladı.

Ayrıca okuyun: Binance 39. Launchpool Projesi, Memecoin (MEME)’yi Duyurdu.

Antropic Nedir?

Anthropic, yapay zeka sistemlerinin güvenliğini artırmaya odaklanan yapay zeka odaklı bir araştırma şirketidir. Araştırma ilgi alanları arasında doğal dil, insan geri bildirimi, ölçeklendirme yasaları, pekiştirmeli öğrenme, kod oluşturma ve yorumlanabilirlik gibi birçok alan yer almaktadır. Şirketin ilk ürünü, her boyutta görev için bir yapay zeka yardımcısı olan Claude’dur.

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar