Elon Musk Dijital Para Birimiyle İlgili Görüşünü Paylaştı!

Latam Ortak Dijital Para Birimi

Twitter, SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, başlangıçta Arjantin ve Brezilya’nın üzerinde çalışacağı Latam’da ortak bir para birimi oluşturulmasına ilişkin son raporlar hakkında görüşlerini bildirdi. Musk, sosyal medya üzerinden konu hakkında yorum yaparak bu hamlenin “muhtemelen iyi bir fikir” olacağını belirtti. Elon Musk Dijital Para Birimiyle İlgili Görüşünü Paylaştı!

Musk, Latam Ortak Dijital Para Birimiyle İlgili Raporları Övdü: ‘Muhtemelen İyi Bir Fikir’

Brezilya ve Arjantin’in Latam için ortak para birimi çıkarma çalışmalarına başlayacağına dair son haberler şimdiden tüm dünyada tepkilere neden oldu. Twitter ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Latam ülkeleri için ortak bir ekonomik alan yaratacak böyle bir para biriminin çıkarılması söz konusu olduğunda takdirini dile getirdi.

Musk, Latam’daki diğer ulusların Avrupa Birliği’nin ardından en büyük ikinci para birliğini oluşturma planına katılmaya davet edileceğini belirten bir tweet’i yanıtlayarak şunları söyledi : ”Muhtemelen iyi bir fikir.”

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a şimdi kayıt olun, üstelik en yüksek komisyon iadesi ile (%20 referans kodu )

Arjantin Ekonomi Bakanı Sergio Massa, bu tartışmanın daha önce “sur” olarak adlandırılan para biriminin inşasının ilk adımlarından biri olacağı ve bu girişimin tamamlanmasının biraz zaman alabileceği konusunda uyardı. Bu para biriminin amacı, bölgedeki ABD dolarının gücünü baltalamak olacaktır.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.