Ana SayfaKripto Para HaberleriElon Musk Dava İçin Hazırlanıyor, Zuckerberg Sessiz

Elon Musk Dava İçin Hazırlanıyor, Zuckerberg Sessiz

Twitter'ı temsil eden avukatlar, Mark Zuckerberg'i Threads lansmanının ardından potansiyel bir fikri mülkiyet hırsızlığı nedeniyle olası bir hukuk davası konusunda uyardı.

spot_img

Twitter’ın ana şirketi X Corp’un, Mark Zuckerberg’in Meta Platforms Inc şirketi tarafından başlatılan sosyal medya platformu Threads nedeniyle dava açmayı planladığı bildiriliyor. X Corp’u temsil eden dava avukatları Quinn Emanuel tarafından Mark Zuckerberg’e gönderilen bir mektubun ekran görüntüsüne göre, Twitter, Meta’nın “Twitter’ın ticari sırlarını ve diğer fikri mülkiyetini sistematik, kasıtlı ve yasa dışı bir şekilde kötüye kullandığından” endişe duymaktadır.

Bu mektup, Twitter’ın Meta tarafından yapılan bir ürün olan Threads’in, Twitter’ın ticari sırlarını ve fikri mülkiyetini ihlal ettiği iddialarını içermektedir. Dava avukatları, bu nedenle olası bir hukuki mücadele için hazırlık yapıldığını bildirmiştir. Ancak, her iki şirket arasında devam eden bir hukuk davası henüz doğrulanmamıştır ve ilgili gelişmelerin resmi açıklamalarla takip edilmesi önemlidir.

Musk’ın Avukatları Zuckerberg’i Dava Edebilir

İddiaları destekleyen avukatlar, Meta Platforms Inc’in birçok eski Twitter çalışanını işe aldığını ve bu çalışanların çoğunun hala Twitter’ın ticari sırlarına erişebileceği ve Threads uygulamasının tasarımında ve lansmanında kullanılmış olabilecek bilgilere sahip olduğunu iddia ediyor.

Mektupta belirtilen şikayetler, Meta Platforms Inc’in bu eski çalışanlara Threads uygulamasını geliştirmek için Twitter’dan taşınan bilgileri kasıtlı olarak kullandığını gösteriyor. Avukatlar, bu hareketin hem eyalet hem de federal yasaları ihlal ettiğine inanıyor ve taleplerinin karşılanmaması durumunda hukuki yollara başvurabileceklerini belirtiyor.

Şu anda talepler ılımlı bir şekilde sunuluyor ve X Corp’un sahip olduğu tüm fikri mülkiyet haklarının ve ticari sırların kullanımının durdurulmasını içeriyor. Bu, Meta Platforms Inc’e, Threads uygulamasında Twitter’a ait olan bilgilere erişimi durdurma çağrısı yapılıyor. Ancak, resmi bir hukuk davası henüz başlatılmamıştır ve ilerleyen süreçte daha fazla bilgi ve gelişmeler beklenmelidir.

Threads Piyasaya Hızlı Girdi

Dünya üzerinde sosyal medya uygulamaları arasında en hızlı 10 Milyon kullanıcıya ulaşan uygulaması Threads olarak tarihe geçti. Bununla sınırlı kalmadı, bir günde neredeyse 100 Milyona yakın kullanıcı Threads hesabı açtı.

Elon Musk’ın yanlış Twitter politikaları kullanıcıları Threads’e yitebilir. Son gelişmeleri Bilgi Kripto sitesinden sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Diğer haberler;

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar