Dolar Yükselirken, Sterlin Düşüyor!

STERLİN DÜŞÜYOR
Abone Ol 

Sterlin Cuma günü güçlenen ABD doları karşısında geriledi ve İngiltere Merkez Bankası’nın faiz oranlarını artırmasının ardından bir gün önce elde ettiği kazanımlardan vazgeçti. Dolar Yükselirken Sterlin Düşüyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Dolar Yükselirken, Sterlin Düşüyor!

Sterlin Cuma günü güçlenen ABD doları karşısında geriledi ve İngiltere Merkez Bankası’nın faiz oranlarını artırmasının ardından bir gün önce elde ettiği kazanımlardan vazgeçti.

Sterlin, bir gün önce dokunduğu bir haftanın en yüksek seviyesi olan 1.2405$’dan dolar karşısında %0.5 kadar düşerek 1.2290$’a geriledi. En son 1.23015 dolardan işlem gördü.

Para birimini yen dahil altı akrana karşı ölçen dolar endeksi, Japonya Merkez Bankası’nın ultra kolay para politikasını değiştirmeden tutmasının ardından doların Japon yeni karşısında değer kazanmasıyla %0,23 artarak 104,12’ye yükseldi.

Euro karşısında, sterlin 85,46 pence seviyesinde yatay işlem gördü ve yaklaşık %0,3 kaybettikten sonra bir miktar zemin kazandı.

CMC Markets’ın baş piyasa analisti Michael Hewson, sterlin’in performansıyla ilgili olarak “Bu çok bir dolar hareketi” dedi.

Önerilen Makaleler

Sterlin Perşembe günü, İngiltere Merkez Bankası’nın %0.25’lik faiz artırımının desteğiyle dolar karşısında %1.4 değer kazandı.

Artış, İngiltere’de yükselen enflasyonu yatıştırmak için daha agresif bir hareket bekleyen bazı yatırımcıları şaşırttı, ancak çoğu yıl boyunca muhtemelen daha fazla faiz artırımı ile sterlini destekleyeceğini tahmin etti.

Commerzbank analistleri bir notta, “BoE’nin (nispeten düşük) 25 baz puanlık hızı prensipte GBP dezavantajı değil” dedi. “Dün biraz daha ikna edici bir şekilde daha fazla artış yapma isteğini formüle ettiği için, sterlin doğru bir şekilde yükselebildi.”

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.