Dijital Para Birimine İkna İçin Her Şeyi Deniyorlar!

digital yuan

Çin, nüfusu dijital merkez bankası para birimine ikna etmek için her şeyi deniyor. Şimdi milyonlarca dolar dağıtılıyor ve ödeme gizlilikle yapılıyor. E – Yuan ! 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Dijital Para Birimine İkna İçin Her şeyi Deniyorlar!

Çin, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) e-yuan‘ı uygulamada dünyadaki diğer tüm ülkelerden daha gelişmiş durumda. Çin merkez bankası, Çin Halk Bankası şu anda dijital para birimini nüfusa yaklaştırmak için daha fazla önlem alıyor.

Çin’in günlük gazetesi Global Times tarafından yayınlanan bir rapora göre , megakent Shenzhen’in seçilmiş bir bölgesinin vatandaşları, 29 Nisan’da dijital biçimde toplam 15 milyon yuan (yaklaşık 2,2 milyon Euro) ücretsiz olarak alacaklar.

Times, çekilişi “yeni Omicron salgınları dalgasının ortasında tüketimi teşvik etmenin ve dijital para biriminin kullanımını teşvik etmenin en son adımı” olarak tanımlıyor. 130.000 E-Yuan (18.000 Euro’dan fazla) içeren paketler, sosyal ağ WeChat’teki bir yarışmada çekilişe tabi tutulacak.

Önerilen Makaleler

Fedakarlık ile karakterize edilen Çin’in artık pandemi nedeniyle herhangi bir art niyet olmaksızın vatandaşlarına yardım ödemesi şüphelidir. Aksine, e-yuan’ı teşvik etmeye devam etme motivasyonu daha fazla ağırlık taşıyor gibi görünüyor. Buna karşılık, eleştirmenler bunu tekrar tekrar vurguluyor, Çin hükümeti için gözetim devletinin geliştirilmesi ve genişletilmesinde önemli bir araç olacak ve devletin blok zinciri teknolojisi sayesinde ne kadar küçük olursa olsun her ticareti takip edebilmesine destek olacak.

Önce madencilik yasağı, ardından Bitcoin işlemleri yasağı. Orta Krallık, diğer şeylerin yanı sıra Pekin’deki Kış Olimpiyatları sırasında bir test olarak kullanılan devletin kendisi tarafından kontrol edilen dijital merkez bankası parası lehine Çin kripto endüstrisini felç etti.

Ancak Çin’in kripto planları daha da ileri gidiyor: Ülke, dijital merkez bankası para birimine ek olarak, NFT‘ler için kendi endüstrisini de kurmayı planlıyor , ancak bunun kripto para birimleri olmadan yapması gerekiyor .

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.