Decentraland Nedir ? MANA Nedir ? Decentraland ( MANA ) Nasıl Alınır?

Abone Ol 

Bu makalemizde ,  20 şubatta lansmanını gerçekleştirerek 100bin dolarlık hazine avını başlatan ve son zamanlarda adından sık sık bahsettiren Decentraland yeni MANA ‘ yı anlatacağız. Peki tam olarak Decentraland Nedir ? MANA Nedir ? Decentraland ( MANA ) Nasıl Alınır? İşte Decentraland Coin , MANA Coin !

binance kayıt

Decentraland Nedir ? Decentraland Coin !

Decentraland’i  en basit şekliyle, Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen , her hangi bir merkezi olmayan , sanal  gerçeklik platformudur. Kişiler Decentraland platformu üzerinde içerikleri ve uygulamalarını oluşturuyor deneyimliyor ve para kazanabilmektedirler. İçerik  ve uygulamaları geliştirmekle kalmayıp, bu şekilde para kazanacağınız bir platformdur Decentraland. Sanal gerçeklik cihazı veya herhangi bir web tarayıcı kullanarak deneyimlene bilmektedir.

YENİ ÇIKACAK COİNLER

BYTEDEX COİN
PORT NETWORK
GOMEAT TOKEN

MANA Nedir ? MANA Coin !

Decentraland iki jeton kullanmaktadır. Bunlar MANA ve LAND. Mana, Decentraland Ekosisteminin ERC20 Tokeni. Binance, OKEx ve Huobi gibi borsalarda alım satım yapabileceğiniz gibi , Decentraland dünyasında da arazi , mal ve hizmet alınabilmektedir. LAD ismi verilen arazileri Mana karşılığı alabiliyorsunuz fakat jetonunuz yakılıyor ve tekrar kullanımı yapılmamaktadır.

Decentraland Nedir

Land Nedir ?

Land Ethereum un akıllı sözleşmesinde tutulan ,  tazmini mümkün olmayan dijital varlıklar olarak tanımlanabilir. Aslında, Decentraland dünyasında Land ismi verilen arazileri satın almak için kullanılan bir jotendir.

Decentraland Kurucuları Kimdir?

Decentraland projede önemli pozisyonlardan ayrılan , yine de Decentraland ın yanında danışman olarak çalışan Ariel Meilich ve Estaban Ordano tarafından ortaklaşa kurulduğu bilinmektedir.

Decentraland amacı ise, sanatsal bir ortam , eğlence kaynağı, iş imkanı için geliştirilmiştir.

Decentraland şuan ki toplam arzı :2.194.155.227 MANA ‘dır.

Önerilen Makaleler

Terra Nedir ? Luna Nedir ? Terra Nasıl Alınır ?
Holo Nedir ? Hot Nedir ? Holo Nasıl Alınır ?
Stellar Nedir ? XLM Nedir ? Stellar Nasıl Alınır ?
Ltc Nedir ? Litecoin Nedir ? Litecoin Nasıl Alınır ?
Tether Nedir ? USDT Nedir ? 1 USDT Kaç TL ?
EOS Nedir ? EOS Coin Nedir ? EOS Nasıl Alınır ?

Decentraland Nasıl Alınır? MANA Nasıl Alınır?

Decentraland almaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak  kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekmektedir. Bu sitelere kayıt olduktan sonra yapacağını ilk işlen ise kimlik doğrulaması olacaktır. Kimliğinizi ön arka şeklinde sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Bazı borsalar selfie istemektedir. Bu kayıt yapacağınız siteye göre değişiklik göstermektedir .Decentraland Nasıl Alınır ?

Decentraland alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman , Decentraland ‘in çoğu borsada yer aldığını görebilirsiniz . Bu borsalar arasında en çok tercih edilen ve en çok güvenilen borsalardan biri olan , Binance üzerinden alım yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz .

binance kayıt

 

  • Düşük komisyon ücretleri , 1000 ‘den  fazla kripto para birimi ile , tüm kripto borsaları arasında ilk sırada yer alan ( Coin Market Cap Verisidir ) Dünya üzerinde en çok tercih edilen ve güvenilen Kripto Para Borsasına ,  bonus kazanmak için  BURADAN KAYIT OLUNUZ !
  • Linke tıkladıktan sonra , sizden hesabın kurulumunu tamamlayabilmek için , Mail adresiniz ve herhangi bir şifre oluşturmanızı istenecektir.
  • Bilgiler kısmına yazacağınız Mail adresinizi ve şifrenizi unutmamanız , daha sonra oluşabilecek sorunların önüne geçecektir.
  • Mail işlemleri tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama sms’i gönderilecektir. Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
  • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulaması istenecektir. Burada iki doğrulamayı da kullanabilirsiniz .
  • Daha sonra sizden Doğrulama yapmanızı isteyecektir. Doğrula kısmında , Kişisel Bilgiler , Adres Bilgileri gibi doğrulama işlemleri bulunuyor . Bunları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doğru olmayan bilgiler ile doğrulama yapmaya çalıştığınız  takdirde üyeliğiniz engellenecektir.
  • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , Binance üyeliğiniz aktif olacaktır.
  • Daha sonra , Para yatırma işlemleri gerçekleştirerek , tercih ettiğiniz Kripto Paraya yatırım yapabilirsiniz .