Ana SayfaAltcoin HaberleriDaha Hızlı, En Hızlı Karşınızda Sei Network!

Daha Hızlı, En Hızlı Karşınızda Sei Network!

spot_img

Sektörle birlikte ölçeklenmek üzere tasarlanmış en hızlı Katman 1 blok zinciriyle tanışın. Bu yazımızda Sei Network hakkında bir incelemeyi sizlerle paylaşacağız.

Sei Network Nedir?

Sei Network, Cosmos üzerine inşa edilmiş katman1 blok zinciridir ve yeni nesil bir DeFi altyapısı oluşturmayı amaçlar. Sei, yüksek iş hacmi ile güvenilir ve güvenli bir ortamın sürdürülmesine odaklanır.

Sei Network’ün temel altyapısı olan merkezi emir defterleri (CLOB), sınırlı emir defterlerine sahip bir dizi DEX tarafından yürütülür. Bu, olgunlaşmış DeFi ekosistemlerine doğru bir geçişi gösterir. Sei Network’ün DApp’i, merkezi sipariş defterlerinin (CLOB) üzerine inşa edilmiştir ve CLOB ile ilgili her sipariş, her blok kapandıktan sonra yerel bir siparişle eşleştirilecektir. Sonuç olarak, bu yenilikçi yaklaşım Sei Network’e çok sayıda uygulama getiriyor.

Sei Network, ticaret için tasarlanmış bir katman1 blok zinciri olarak aşağıdaki avantajlara sahiptir:

  • İlk elden alım satım koruması: Bir blok kapandıktan sonra her bir emri toplayın ve önleyici ticareti önlemek için bu emirleri aynı fiyattan yürütün.
  • Biturbo fikir birliği: Blokların yayılmasını ve çalışmasını optimize etmek ve geliştirmek için işlevler ekleyin.
  • Yerel sipariş eşleştirme motoru: Zincirler için özel olarak hazırlanmış sipariş defterleri gibi DEX’ler için kişiye özel tasarımlar sağlayabilir.
  • Bir işlemin süresi:600ms

Sei Hangi Sorunu Çözüyor?

Dijital varlıkların değiş tokuşu, DeFi, NFT pazar yerleri ve GameFi genelinde kripto paranın temel taşıdır .Kriptodaki tüm uygulama türleri arasında en net ürün-pazar uyumuna sahip olmasına rağmen, ticaret uygulamaları bugün Katman 1’lerde büyük bir ölçeklendirme sorunuyla karşı karşıya.

Borsalar, Değişim Üçlemi ile karşı karşıyadır :Ademi merkeziyetçilik, ölçeklenebilirlik ve sermaye verimliliği arasında üçünü de başaramazlar. Sei, ticaret uygulamaları için en iyi altyapıyı sunmak üzere yığının her katmanını optimize ederek ticaret için uzmanlaşmış ilk Katman 1’i oluşturarak DEX ölçeklenebilirlik sorununu ele alır.

Uygulamalar (Dapps & Ekosistem)

Hergün yeni bir projenin Sei üzerinde ortaklık yaptığını duyabilirsiniz. Sei Network şimdiden yüzlerce uygulamaya ev sahipliği yapmaya ve ekosistemini büyütmeye devam ediyor. Ayrıca yeni uygulama geliştiricileri için 120M$ seviyesinde fon sağlıyor.

Ekosistem Blockchain uygulamaları dışında, Veri, DeFi, Oyun, Altyapı, Kurumlar, Birlikte çalışabilirlik, Metaverse, NFT, Hizmetler, Sosyal, Stabil Coin, Validators gibi alanlarda çeşitli uygulamalara sahiptir. Ekosisteme göz atmak için burayı ziyaret edin. 

Yatırımcılar ve Ekip

Sei, Robinhood, Databricks, Airbnb, Goldman Sachs, vb. gibi İnternet ve TradFi alanlarına giren çekirdek ekip üyeleriyle birlikte Jeffrey Feng ve Jayendra Jog tarafından ortaklaşa kuruldu. Diğer yatırımcılar arasında Coinbase Ventures, GSR, Flow Traders, Hudson River Trading, Delphi Digital, Tangent vb. yer almaktadır.

Sei vs Bitcoin, Ethereum ve Solana

Geliştiriciler, kullanıcılar, borsalar, entegre firmaları çoğunlukla bir ağı neden seçer sorusuna verilebilecek en basit cevap, hızlı, güvenli ve ucuz olmasıdır diyebiliriz. Bu noktada Sei Network daha hızlı ve en hızlıdır. Sei kendi web sitesinde yer alan karşılaştırma tablosuna bir göz atın.

Tabloda, işlem hacmi, kesinliği, onaylanma süresi, güvenlik ve çalışma prensibe dair karşılaştırmalar bulunmaktadır. Tüm veriler karşılaştırıldığı takdirde en hızlıyı bulmak zor olmayacaktır.

Topluluk

Sei Network, çok ciddi bir topluluğa sahiptir. Bu topluluğun oluşmasında Airdrop ihtimali ve etkileşimlerin yararı olduğu bariz bellidir. Sei Network’ün Twitter üzerinde 450.000’e yakın aktif takipçisi bulunmaktadır. Yine aynı şekilde Discord hesabında yüzbinlerde kulalnıcı yer almaktadır. Sei topluluğuna gelin birlikte göz atalım;

Sei ile Erken Tanışın, Airdrop Kazanın!

Sei Network uzun bir süredir çeşitli testnet görevleri sunmaktadır. Bu görevler sizin bizim gibi gönüllü test ekipleri tarafından tamamlanmaktadır. Merak etmeyin Sei ekibi kısa bir zaman önce arzın %1’lik kısmını Airdrop olarak dağıtacağını duyurdu. Bu ödüllere ulaşmak için test görevleri yapmanız ve Sei ekosistemine destek vermeniz gerekmektedir. İşte geçmiş dönemlere air Sei Testnet aktiviteleri;

Tüm bu aktivitelerin dışında Sei Blocked firmasıyla anlaşarak, puanlı testnet görevleri paylaşmaktadır. Sizde bu görevleri tamamlayarak mevcut Airdrop etkinliğinden yararlanabilirsiniz.

sei testnet

Sei ekosisteminde yer alan uygulamalar aracılığıyla ağın test edilmesini hedeflemektedir. Bu neticede Blocked üzerinde verilen görevleri eksiksiz bir şekilde yerine getirerek olası bir Airdrop’tan yararlanabilirsiniz.

[table id=46 /]

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar